Dnes Úterý - polojasno 24°C
Zítra Středa - bourky 26°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Při požáru příbytku bezdomovců pod Libeňským mostem zemřela žena
Libeňský most. Foto: Jan Puci

Při požáru příbytku bezdomovců pod Libeňským mostem zemřela žena

V noci na dnešek se stala tragédie pod Libeňským mostem. Při požáru příbytku bezdomovců zemřela žena. Jednotka pražských profesionálních hasičů z holešovické stanice zasahovala na místě krátce po půlnoci.

„Hořel tam provizorní příbytek osob bez domova. Požár byl velmi rychle uhašen proudem vody. Jedna osoba byla zraněna, druhá požár bohužel nepřežila,“ uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka.

Na místě hasiči spolupracovali se záchranáři. Mluvčí pražské záchranky Jana Poštová uvedla, že mrtvou osobu je zhruba pětatřicetiletá žena.

Dopoledne se na místo vrátil hasičský vyšetřovatel spolu s kriminalisty Policie ČR. Příčina požáru je i nadále v šetření. 
 


Autor: puc

Letní tábory v Kozojedech budou v moderním prostředí

Dnes v 07:41

Pražští radní odsouhlasili záměr veřejné zakázky na celkovou rekonstrukci táborové základny Kozojedy u Kolína, kterou zřizuje hlavní město Praha a provoz zde zajišťuje Dům dětí a mládeže Jižní Město. Obnova se uskuteční v letošním a příštím roce a financována bude z pražského rozpočtu...

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru