Dnes Neděle - oblacno 10°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 3°C
Neděle 11. 4. 2021
Svátek má Izabela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Při požáru příbytku bezdomovců asi uhořelo šest psů
Dohašování požáru přístřešku. Foto: HZS Praha

Při požáru příbytku bezdomovců asi uhořelo šest psů

Dnes po osmé hodině ranní zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči poblíž Rozvadovské spojky v Praze 13 u požáru příbytku bezdomovců.

„Plameny se rozšířily na plochu desetkrát osm metrů a zasáhly provizorní přístřešek osob bez domova. Z požářiště hasiči vynesli sedm propan-butanových lahví, které ochlazovali,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Žádní lidé nebyli zraněni, nicméně při ohledání místa bylo nalezeno šest torz psích těl. Příčinu požáru a důvodu úmrtí zvířat zjišťuje hasičský a policejní vyšetřovatel. 

Jednou z prověřovaných verzí je ta, že začalo hořet od provizorních kamen.


Praha 15: Třetí ročník Participativního rozpočtu

Dnes v 19:12

Od pondělí 19. dubna mohou obyvatelé patnácté městské části podávat své návrhy do 3. ročníku Participativního rozpočtu Prahy 15.

Nová klubovna pro skauty z Prahy 8

Včera v 08:12

Klubovna pro skauty z Prahy 8 se v současné době dokončuje v areálu mateřské školy Dolákova. Skauti budou mít k dispozici zázemí k tvůrčím aktivitám včetně kuchyňky. Klubovna byla jedna z priorit radnice osmé městské části, i když cesta k vybudování nebyla...

Praha 5 chystá vlastní geoportál. Vyhledá hřiště, školy nebo volební místnosti

8. dubna 2021 v 07:36

Praha 5 plánuje spustit vlastní geoportál, interaktivní mapu, která občanům pomůže lépe se orientovat na území městské části a zjednoduší i řešení problémů v různých oblastech života.

Praha 8 nabízí granty pro rok 2021

7. dubna 2021 v 17:21

Spolky a organizace v osmé městské části mohou získat finanční příspěvek v oblastech sport, volný čas, kultura a sociální oblast. Celkově je na všechny oblasti vyčleněno 13 milionů korun.

Výzkum: Jak se na Palmovce cítíme a jak ji vnímáme

7. dubna 2021 v 07:52

To byly základní otázky sociologicko-antropologického výzkumu, který pomůže osmé městské části při plánování dalších kroků pro zklidnění a modernizaci Palmovky.

Další články
Nahoru