dnes
Čtvrtek - skorojasno
8°C
zítra
Pátek - zatazeno
4°C
pozítří
Sobota - zatazeno
3°C
Zpravodajství

Při požáru hotelového pokoje hasiči evakuovali 13 lidí

Pražští hasiči z centrální, holešovické a strašnické stanice zasahovali dnes ráno v půl osmé v Milíčovské ulici v Praze 3 u požáru v hotelu. Hasiči přijeli na místo za šest minut po ohlášení požáru, který byl v pokoji v 1. patře čtyřpodlažního hotelu.

Část hasičů se soustředila na záchranu hotelových hostů. Ze zakouřeného zařízení bylo postupně evakuováno 13 osob. Osm z nich bylo předáno do péče záchranářů. Hasiči také zachránili několik osob z parapetu hotelu pomocí výškové techniky.

Hořelo vybavení pokoje, tedy lůžkoviny, oblečení a nábytek. Poškozeny byly i stavební části včetně částečného poškození stěn a stropů od zplodin hoření.

Požár hasiči dostali pod kontrolu devět minut po příjezdu na místo. Příčina vzniku požáru se vyšetřuje.


Odtah vozidla při havárii na vodovodní či kanalizační síti hradí PVK

Dnes ve 12:11

Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě. „Vůz vždy zamíří na odstavné parkoviště, kde je bezplatně vydán majiteli....

Na střeše Kliniky chce skupina pěti aktivistů zůstat i další dny

15. ledna 2019 v 11:15

Na střeše bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově nadále zůstává skupina pěti aktivistů, pro které bylo Autonomní sociální centrum Klinika domovem. Obávají se, že budova vlastněná Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) zůstane po vyklizení prázdná, proto plánují na střeše...

Další články
Nahoru