dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - zatazeno
7°C
Zpravodajství

Při požáru hotelového pokoje hasiči evakuovali 13 lidí

Pražští hasiči z centrální, holešovické a strašnické stanice zasahovali dnes ráno v půl osmé v Milíčovské ulici v Praze 3 u požáru v hotelu. Hasiči přijeli na místo za šest minut po ohlášení požáru, který byl v pokoji v 1. patře čtyřpodlažního hotelu.

Část hasičů se soustředila na záchranu hotelových hostů. Ze zakouřeného zařízení bylo postupně evakuováno 13 osob. Osm z nich bylo předáno do péče záchranářů. Hasiči také zachránili několik osob z parapetu hotelu pomocí výškové techniky.

Hořelo vybavení pokoje, tedy lůžkoviny, oblečení a nábytek. Poškozeny byly i stavební části včetně částečného poškození stěn a stropů od zplodin hoření.

Požár hasiči dostali pod kontrolu devět minut po příjezdu na místo. Příčina vzniku požáru se vyšetřuje.


Veletrh vzdělávání Schola Pragensis 2018

Dnes ve 12:32

Hlavní město Praha zve veřejnost na již 23. ročník oblíbeného veletrhu vzdělávání a nabídky pražských středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis. Veletrh se tradičně uskuteční v prostorách Kongresového centra na pražském Vyšehradě ve dnech 22. až...

Psi lidí bez domova byli naočkováni a označeni čipy

16. listopadu 2018 ve 14:29

Ve čtvrtek 15. listopadu se v Praze uskutečnilo již šesté bezplatné očkování psů lidí bez přístřeší. Do zařízení Centra sociálních služeb Praha v Michli si přišlo očkovat proti vzteklině, psince a psoriáze své čtyřnohé miláčky dvanáct zájemců. 

Ředitel IKEM rezignoval. Aleš Herman odchází koncem prosince

15. listopadu 2018 ve 14:27

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleše Hermana, který ve své funkci skončí k 31. prosince. Po sedmi letech svého působení se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru.

Další články
Nahoru