dnes
Sobota - skorojasno
1°C
zítra
Neděle - jasno
0°C
pozítří
Pondělí - jasno
0°C
Při požáru dílny na Štvanici explodovaly tlakové lahve
Zásah hasičů na Štvanici. Foto: Leoš Kučera / HZS Praha

Při požáru dílny na Štvanici explodovaly tlakové lahve

V dílně na ostrově Štvanice vypukl dnes hodinu před polednem požár dílny nedaleko tamního skateparku. V jednopatrovém objektu o rozloze 25 krát 10 metrů, ve kterém se vyráběly skateboardové překážky, explodovaly tlakové lahve. Některé se podařilo pracovníkům z dílny odnést. 

Když přijeli hasiči na místo, z objektu se ozývaly detonace. Na místě zasahovaly čtyři profesionální jednotky – centrála, Holešovice, Petřiny a Krč.

Třicítka hasičů bojovala s požárem půl hodiny, než v 11:39 velitel zásahu řekl, že požár je už plně pod kontrolou. Hasilo se vodou z cisteren i Vltavy.

Příčina vzniku požáru, při kterém nebyl naštěstí nikdo zraněn, je v šetření. Škoda, která požárem vznikla, je odhadnuta na milion korun.


Stav muže, který se zapálil v centru, je vážný

Dnes v 18:08

Stav muže, který se v pátek odpoledne zapálil na Václavském náměstí v Praze, je i nadále vážný. Je stále na jednotce intenzivní péče na klinice popáleninové medicíny v umělém spánku. ČTK to řekla mluvčí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Jana Roubalová.

Odtah vozidla při havárii na vodovodní či kanalizační síti hradí PVK

17. ledna 2019 ve 12:11

Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě. „Vůz vždy zamíří na odstavné parkoviště, kde je bezplatně vydán majiteli....

Další články
Nahoru