dnes
Úterý - skorojasno
19°C
zítra
Středa - obcasny-dest
24°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
25°C
Při požáru dílny na Štvanici explodovaly tlakové lahve
Zásah hasičů na Štvanici. Foto: Leoš Kučera / HZS Praha

Při požáru dílny na Štvanici explodovaly tlakové lahve

V dílně na ostrově Štvanice vypukl dnes hodinu před polednem požár dílny nedaleko tamního skateparku. V jednopatrovém objektu o rozloze 25 krát 10 metrů, ve kterém se vyráběly skateboardové překážky, explodovaly tlakové lahve. Některé se podařilo pracovníkům z dílny odnést. 

Když přijeli hasiči na místo, z objektu se ozývaly detonace. Na místě zasahovaly čtyři profesionální jednotky – centrála, Holešovice, Petřiny a Krč.

Třicítka hasičů bojovala s požárem půl hodiny, než v 11:39 velitel zásahu řekl, že požár je už plně pod kontrolou. Hasilo se vodou z cisteren i Vltavy.

Příčina vzniku požáru, při kterém nebyl naštěstí nikdo zraněn, je v šetření. Škoda, která požárem vznikla, je odhadnuta na milion korun.


Praha 15: Přijďte zavzpomínat na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup

Včera v 19:56

Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, Oblastní výbor Praha 15, zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup v době německé nacistické okupace v letech 1939–1945.

Máte Nápad pro Šestku? Pošlete jej na radnici

Včera v 07:00

Od 15. dubna do 2. června 20 hodin mohou zájemci podávat své návrhy a nápady, jak vylepšit veřejný prostor na území Prahy 6. Realizace projektů je plánována na rok 2020. V rozpočtu bude na projekt vyčleněno pět milionů korun, z nichž tři jsou určené na takzvané velké projekty s cenou od 400 tisíc...

Do Stodůlek za ptačím zpěvem

21. dubna 2019 v 06:56

Česká společnost ornitologická zve milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody.

Další články
Nahoru