Dnes Čtvrtek - prehanky-dest 16°C
Zítra Pátek - bourky 16°C
Čtvrtek 24. 6. 2021
Svátek má Jan
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Při požáru bytu v Praze 4 zemřel starší muž
Zásah pražských hasičů v bytě. Ilustrační foto: Radek Krahulík / HZS Praha

Při požáru bytu v Praze 4 zemřel starší muž

Dvě jednotky pražských hasičů večer zasahovaly u požáru vybavení bytu v ulici Na Květnici v Praze 4. Požár má jednu lidskou oběť.

K požáru vybavení bytu vyjížděli hasiči po dvacáté hodině. Hasiči plameny rychle zlikvidovali jedním proudem vody a přetlakovou ventilací odvětrali zplodiny hoření.

„V bytě byla nalezena mrtvá osoba, jednalo se o staršího muže. Naše jednotky spolupracovaly se záchranáři a policisty,“ uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka.

Příčina vzniku požáru a rozsah škod jsou předmětem dalšího šetření.


Zastupitelé Prahy 2 se seznámili s bezpečnostní situací v městské části

Dnes ve 22:55

Zastupitelé MČ Praha 2 se na svém pondělním zasedání seznámili s bezpečnostní situací v této městské části. Své bilanční zprávy jim předložili zástupci Policie ČR, Městské policie a Hasičského záchranného sboru Praha. Policejní statistiky za rok 2020 ukazují, že počty přestupků, správních deliktů...

Ocenění in memoriam pro Milana Knoblocha

Dnes ve 12:52

Milan Knobloch byl oceněn in memoriam medailí Nadace Bohuslava Martinů. Medaili převzala na slavnostním aktu v úterý 22. června vdova po výtvarníkovi, paní Alena Knoblochová Knotková. Sochař sejmul posmrtnou masku při převozu skladatelových ostatků do Čech, je autorem památníku v Poličce a...

Koncem září se otevře dotační program pro podporu využití volného času dětí a mládeže na rok 2022

22. června 2021 v 09:12

Praha odsouhlasila návrh na vyhlášení Programu podpory využití volného času dětí a mládeže na rok 2022. V jeho rámci by se mělo rozdělit celkem 50 milionů korun. 

Setkání ke Strategii rozvoje 2030+. Co čeká Smíchov a Malou Stranu?

22. června 2021 v 07:13

Co čeká Smíchov a Malou Stranu v příštích několika letech? Jaké nové projekty se zrealizují? Debata se zástupci radnice Prahy 5 v kobce č. 9 na náplavce (Hořejší nábřeží) ve čtvrtek 24. června od 17 hodin.

Další články
Nahoru