Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 10°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 14°C
Pátek 14. 5. 2021
Svátek má Bonifác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Při požáru bytu se zranilo 14 lidí, z toho několik dětí
Zásah hasičů v ulici Černokostelecká. Foto: HZS Praha

Při požáru bytu se zranilo 14 lidí, z toho několik dětí

Při včerejším požáru bytu v domě v Černokostelecké ulici v Praze 10 bylo zraněno 14 lidí, z toho šest dětí ve věku od jednoho roku do sedmi let.

K ohlášenému požáru v bytě ve třetím obytného domu vyjeli hasiči včera po sedmnácté hodině. Celkem se na místo vydaly čtyři jednotky hasičů. Tři profesionální, jedna dobrovolná. 

„Po příjezdu bylo zřejmé, že je v plném rozsahu plamenným hořením zasažena jedna místnost bytu. Nasadili jsme vodní proud vnitřní částí budovy, zasahovala i výšková technika,“ pospal zásah mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. 

Ještě před příjezdem hasičů dorazili na místo policisté, kteří několik lidí vyvedli z domu. Jeden člověk údajně slezl sám po hromosvodu. 

Požár se hasičům podařilo dostat pod kontrolu pět minut po jejich příjezdu, celkově byl uhašen během čtvrt hodiny. Následovalo dohašování a odvětrávání bytu. I přes rychlé zvládnutí požáru se dost lidí zranilo. Celkem čtrnáct. 

„Z toho tři nebylo nutné transportovat do zdravotnického zařízení, jedna žena podepsala negativní reverz a deset osob jsme převezli do nemocnic. Dvě z nich byly ve vážném zdravotním stavu, sedm utrpělo středně závažná a čtyři lehká poranění," napsala na twitteru mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová. 

Mezi zraněnými je šest dětí ve věku od jednoho roku do sedmi let. Záchranáři aktivovali traumatologický plán, který se vyhlašuje při mimořádných událostech s větším počtem postižených kvůli koordinaci záchranných prací. Na místo byl vyslán vrtulník a také speciální vůz Atego pro mimořádné situace.

Vyšetřovatelé nyní zjišťují příčiny požáru, v úvahu připadá nedbalost či technická závada. Škoda byla odhadnuta na 300 000 korun.


Praha 5: Veřejné fórum Strategie 2030+

Včera ve 13:01

Strategický dokument, který detailně popisuje rozvoj městské části v šesti klíčových oblastech, se postupně představí veřejnosti a v červnu jej čeká schvalování na zastupitelstvu.

Praha 5 opět podpoří projekt Aktivní město. Rodiče dostanou příspěvek na akce pro děti

Včera ve 12:04

Celkem 1,2 milionu korun uvolní městská část Praha 5 rodičům, kteří se rozhodnout poslat dítě na tábor, sportovní soustředění či jinou vzdělávací aktivitu. Navazuje tak na loňský pilotní program podpory volnočasových aktivit dětí, který se setkal s pozitivním ohlasem...

Praha 4 zná výsledky ankety k možnostem revitalizace Tyršova vrchu a Bohdalce

12. května 2021 v 16:55

Anketa, které se zúčastnilo 344 respondentů ukázala, že oba vrchy slouží především jako místo procházek, venčení psů a kondičního běhu obyvatel okolí. Většina respondentů žije v blízkém okolí, žádný respondent nebydlí mimo Prahu 4 nebo Prahu 10.

S online mítinky počítá radnice Prahy 5 i do budoucna

12. května 2021 ve 12:33

Během březnového lockdownu uspořádala radnice Prahy 5 hned čtyři distanční setkání s občany. Překvapila nejen účast, ale také věcnost a celková úroveň jednání.

Další články
Nahoru