Dnes Pondělí - oblacno 9°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Doprava

Při opravě mostních závěrů na Štěrboholské spojce se používají speciální přejezdy

Technická správa komunikací (TSK) využije speciální přejezdy, aby nemusela na minimálně tři týdny zásadně omezovat dopravu na Štěrboholské spojce směrem na Braník. Pustila se zde totiž do výměny mostních závěrů, které jsou v havarijním stavu, a to na objektu přes Hostavický potok (MČ Praha 14).

Díky těmto přejezdům se bude v pracovních dnech opravovat pouze v nočních hodinách, a to od 21:00 do 5:00. Přes den pak bude doprava opět umožněna ve všech jízdních pruzích.

Práce začaly v pátek 20. října v nočních hodinách a potrvají maximálně do 13. listopadu. Jedná se o druhé použití těchto speciálních přejezdů v Praze.

„Poprvé je TSK využila na komunikaci Wilsonova a díky jejich instalaci minimalizovala negativní dopady opravy na řidiče na celé Severojižní magistrále,“ uvedla mluvčí TSK Barbora Lišková.


Autor: Cen

Skončila další etapa obnovy Střediska údržby Praha Jih

Včera v 11:14

Před změnou jízdních řádů byla v uplynulých dnech dokončena a do užívání předána další etapa obnovy areálu Střediska údržby Praha Jih. Cílem je zajistit další rozvoj a dlouhodobě spolehlivý provoz celého areálu, ve kterém se provádí údržba regionálních i dálkových vlaků. ...

Parkování v Nových Butovicích

6. prosince 2023 ve 21:45

V parkovacím domě nedaleko stanice metra Nové Butovice v Praze 13 byl v létě otevřen nový parkovací dům a nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoliv a kdykoliv.

Za okny metra spustila společnost EUDI komerční provoz LMS technologie

2. prosince 2023 v 19:51

Cestující na trase A mezi stanicemi Bořislavka a Dejvická mohou od 1. prosince spatřit za okny jedoucí soupravy metra vánoční reklamní spoty společností Pilsner Urquell a ČSOB. Začal ostrý provoz multimediálního led systému společnosti European Digital Industries a.s. (EUDI).

Další články
Nahoru