dnes
Středa - jasno
29°C
zítra
Čtvrtek - skorojasno
30°C
pozítří
Pátek - bourky
26°C
Při noční akci byly u řidičů zjištěny téměř dvě stovky prohřešků
Někteří kontrolovaní řidiči před jízdou pili alkohol. Ilustrační foto: Freeimages.com

Při noční akci byly u řidičů zjištěny téměř dvě stovky prohřešků

V noci na pátek pražští policisté provedli dopravně bezpečnostní akci, při které se zaměřili na všechny možné nešvary, kterých se řidiči při řízení mohou dopouštět. Při kontrolách zjistili téměř dvě stovky prohřešků.

„Výsledkem akce je 1299 zkontrolovaných řidičů, u kterých policisté zjistili celkem 193 prohřešků. Tři řidiči skončili na policejní služebně pro podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, neboť mají pravomocným rozhodnutím vysloven zákaz řízení motorových vozidel,“ popsal výsledky akce mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Dalších 174 řidičů se dopustili přestupkového jednání, kdy například telefonovali za jízdy, nebyli připoutáni, nebo použili k jízdě auto, které nesplňuje technické podmínky pro provoz na pozemních komunikacích.

„Policisté vyřešili takové protiprávní jednání s řidiči pokutou v příkazním řízení v celkové výši 57 100 korun,“ sdělil Hulan.

Dalších 16 závažnějších přestupků řešili policisté s řidič oznámením do správního řízení. Policisté také odhalili 9 řidičů, kteří za volant usedli a vozidlo řídili buď pod vlivem alkoholu, nebo drog.


Tragická nehoda na Pražském okruhu

Včera v 15:17

Dva mladí muži dnes zemřeli dopoledne při dopravní nehodě na Pražském okruhu. K tragédii došlo kolem půl jedenácté na 60. kilometru ve směru na Běchovice. Nákladní auto se srazilo s dodávkou, ve které zůstali muži zaklíněni. Pražský okruh byl u Běchovic neprůjezdný, policie dopravu...

Dotazník: Průzkum spokojenosti občanů Prahy 9

10. srpna 2020 v 16:54

Praha 9 v současné době zpracovává Strategický plán rozvoje. Na základě tohoto dokumentu chce vypracovat podklady pro rozhodnutí, jakým směrem se bude rozvoj Devítky ubírat v následujících letech. 

Zdravotnický materiál do Libanonu

10. srpna 2020 v 16:11

Ochranné rukavice, ústenky, respirátory, jednorázové jehly, obinadla, ochranné overaly a další zdravotnické pomůcky poslali dnes zástupci Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN) do libanonského Bejrútu.

Život v Praze 13. Radnice zve na veřejné forum

10. srpna 2020 ve 13:25

Praha 13 zve na veřejnost: Přijďte diskutovat se zastupiteli a vedoucími odborů o tématech, která se týkají třinácté městské části.

V Počernicích praskl přivaděč vody, do jámy se propadla dvě auta

8. srpna 2020 v 19:43

Více než sto let starý přivaděč z káranské vodárny do Prahy dnes ráno prasknul v Dolních Počernicích. Vytvořila se kaverna, do které se propadly dvě zaparkovaná auta. Dodávky do Prahy nebyly omezeny, z Káraného vedou do metropole další dva přivaděče. Oprava potrvá do 18. srpna. Auta vytáhnula...

Další články
Nahoru