Dnes Neděle - jasno -3°C
Zítra Pondělí - snih 1°C
Neděle 17. 1. 2021
Svátek má Drahoslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Při nehodě kamionů a osobního auta na Pražském okruhu se zranili dva lidé
Takto dopadlo osobní auto po ranní nehodě. Foto: Policie ČR

Při nehodě kamionů a osobního auta na Pražském okruhu se zranili dva lidé

Vážná nehoda dvou kamionů a osobního automobilu zastavila dnes ráno před osmou hodinou provoz na Pražském okruhu u Horních Počernic před nájezdem na Novopackou spojku, která byla část dopoledne neprůjezdná.

Z auta, které se po kolizi zaklínilo mezi dvěma nákladními vozy, museli hasiči vyprošťovat velmi vážně zraněnou dvaatřicetiletou ženu. Do Ústřední vojenské nemocnice ji přepravil záchranářský vrtulník.

„V autě se zranil také o dva roky mladší muž, kterého sanitka převezla se středně těžkými zraněními do vinohradské nemocnice,“ řekl ČTK mluvčí pražské záchranné služby Ondřej Franěk.

O události se na operačním středisku hasičů dozvěděli pomocí automatického systému eCall přímo z vozidla, bez zásahu řidiče bezprostředně po nehodě. „Systém ohlásil druh vozidla i jeho polohu, jednotky tak na přesné místo byly vyslány okamžitě," informoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Palubní zařízení eCall v případě dopravní nehody samo zavolá na tísňovou linku 112, kam zašle i základní informace o místě a času nehody či druhu vozidla. Vyprošťování bylo podle hasičů náročné, na místo vyslali tři jednotky včetně speciálního vyprošťovacího automobilu.

„Po náročném vyprošťování, které trvalo 40 minut, byla zraněná osoba předána zdravotnické záchranné službě a transportována do vrtulníku letecké záchranné služby," dodal Kavka.

Kvůli kolizi u Novopacké spojky se tvořily kolony i na dalších místech dálničního okruhu kolem hlavního města. Okolnosti nehody vyšetřují policisté.


Praha 4 varuje před podvodníky

13. ledna 2021 v 18:02

Radnice čtvrté městské části upozorňuje obyvatele na nárůst nabídek podomního prodeje v Praze, především na sídlištích. Tento prodej se většinou maskuje jako nejrůznější ankety či nabídky servisu oken a jiných služeb.

Další články
Nahoru