Dnes Pondělí - jasno 33°C
Zítra Úterý - bourky 24°C
Pondělí 27. 6. 2022
Svátek má Ladislav
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Při nehodě autobusu a auta v Hostivaři se zranilo dvanáct dětí
Na místě nehody zasahovali policisté, hasiči a záchranáři se speciálním vozem Fenix. Foto: ZZS HMP

Při nehodě autobusu a auta v Hostivaři se zranilo dvanáct dětí

V Hostivaři se dnes ráno srazilo osobní auto se zájezdovým autobusem. Záchranka ošetřila 15 lehce zraněných, z toho 12 dětí a tři dospělé včetně řidiče osobního vozu.

K nehodě došlo před 8:30 hodin v ulici K Horkám, která vede v sousedství lesoparku. „Na místo jsme vyslali tři posádky rychlé záchranné služby, lékaře, inspektora a speciální vůz Fenix. Na místě se nachází zhruba 15 zraněných osob, všichni při vědomí, jedná se vesměs o lehká zranění,“ informovala o nehodě na twitteru záchranná služba.

Ulice byla během zásahu uzavřena, policisté odkláněli dopravu a zjišťovali okolnosti kolize. Záchranka později upřesnila, že ošetřila 12 dětí ve věku 10 až12 let a tři dospělé osoby včetně řidiče osobního automobilu.

Jednalo se o lehká zranění, nejčastěji úrazy hlavy a pohmožděniny. Kvůli nehodě jezdily autobusy 177, 181, 182 odklonem. Jak uvedl dopravní podnik, tak z důvodu kolon sahajících až k Litochlebskému náměstí byly ovlivněny i linky 170, 154 a 197.

Policisté zjišťují příčiny a okolnosti nehody, škoda zatím nebyla vyčíslena.


Autor: puc

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru