Dnes Středa - obcasny-dest 4°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 4°C
Středa 7. 12. 2022
Svátek má Ambrož, Benjamín
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Při nehodě autobusu a auta v Hostivaři se zranilo dvanáct dětí
Na místě nehody zasahovali policisté, hasiči a záchranáři se speciálním vozem Fenix. Foto: ZZS HMP

Při nehodě autobusu a auta v Hostivaři se zranilo dvanáct dětí

V Hostivaři se dnes ráno srazilo osobní auto se zájezdovým autobusem. Záchranka ošetřila 15 lehce zraněných, z toho 12 dětí a tři dospělé včetně řidiče osobního vozu.

K nehodě došlo před 8:30 hodin v ulici K Horkám, která vede v sousedství lesoparku. „Na místo jsme vyslali tři posádky rychlé záchranné služby, lékaře, inspektora a speciální vůz Fenix. Na místě se nachází zhruba 15 zraněných osob, všichni při vědomí, jedná se vesměs o lehká zranění,“ informovala o nehodě na twitteru záchranná služba.

Ulice byla během zásahu uzavřena, policisté odkláněli dopravu a zjišťovali okolnosti kolize. Záchranka později upřesnila, že ošetřila 12 dětí ve věku 10 až12 let a tři dospělé osoby včetně řidiče osobního automobilu.

Jednalo se o lehká zranění, nejčastěji úrazy hlavy a pohmožděniny. Kvůli nehodě jezdily autobusy 177, 181, 182 odklonem. Jak uvedl dopravní podnik, tak z důvodu kolon sahajících až k Litochlebskému náměstí byly ovlivněny i linky 170, 154 a 197.

Policisté zjišťují příčiny a okolnosti nehody, škoda zatím nebyla vyčíslena.


Autor: puc

Socha skřeta s obličejem Putina dočasně stojí na místě Koněvova pomníku

Včera v 09:13

Na náměstí Interbrigády v Praze 6 od včerejška dočasně stojí socha znázorňující ruského prezidenta Vladimira Putina jako skřeta, který utahuje plynový kohout. Na místě, kde stál dříve pomník kontroverzního sovětského maršála Ivana Koněva, bude 30 dnů a následně půjde do dražby. Vydražené peníze...

Čestné uznání na konferenci Úřad na cestě k rovnosti pro Prahu 5

Včera v 07:32

Ve čtvrtek 1. prosince proběhla na Úřadu vlády ČR ve Strakově akademii konference k soutěži „Úřad na cestě k rovnosti“, kterou společně pořádají Institut pro veřejnou správu Praha, Ministerstvo vnitra a Úřad vlády.

Další články
Nahoru