Dnes Sobota - zatazeno 8°C
Zítra Neděle - zatazeno 5°C
Sobota 10. 4. 2021
Svátek má Darja
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Při nehodě autobusu a auta u zámecké obory v Kolodějích se zranily dvě ženy
Místo ranní nehody autobusu a osobního auta. foto: HZS Praha

Při nehodě autobusu a auta u zámecké obory v Kolodějích se zranily dvě ženy

Dnes ráno došlo na nepřehledném úseku silnice Pod Jankovem v Kolodějích ke srážce osobního auta a autobusu. Karambol se neobešel bez zranění. 

Ulice Pod Jankovem spojuje na východě metropole Koloděje a Hájek u Uhříněvsi, který je součástí Prahy 22. Ve své podstatné části vede cesta podél obory zámku Koloděje.

V místě, kde se cesta mírně stáčí do oblouku a je kvůli zdi obory méně přehledná, se dnes ráno kolem čtvrt na devět srazilo osobní auto s linkovým autobusem jedoucím od čakovického obchodního centra k uhříněveskému nádraží.

Autobus se po nehodě opřel o strom a zablokovaly se mu dveře. Hasiči z něj evakuovali pět cestujících, některé předali záchranářům a zajistili nehodu proti vzniku požáru. Z autobusu na tom byla nejhůře pětašedesátiletá žena, která měla zablokovaná záda.

Ještě hůře dopadla pětačtyřicetiletá řidička osobního auta, která utrpěla úraz zad a břicha. Další cestující byli bez zranění. Na místa zasahovaly tři posádky záchranářů, inspektor a speciální vůz Atego.

Několik jednotek hasičů po zadokumentování nehody Policií ČR odstranilo následky nehody a následně došlo k uvolnění silnice.


Nová klubovna pro skauty z Prahy 8

Dnes v 08:12

Klubovna pro skauty z Prahy 8 se v současné době dokončuje v areálu mateřské školy Dolákova. Skauti budou mít k dispozici zázemí k tvůrčím aktivitám včetně kuchyňky. Klubovna byla jedna z priorit radnice osmé městské části, i když cesta k vybudování nebyla...

Praha 5 chystá vlastní geoportál. Vyhledá hřiště, školy nebo volební místnosti

8. dubna 2021 v 07:36

Praha 5 plánuje spustit vlastní geoportál, interaktivní mapu, která občanům pomůže lépe se orientovat na území městské části a zjednoduší i řešení problémů v různých oblastech života.

Praha 8 nabízí granty pro rok 2021

7. dubna 2021 v 17:21

Spolky a organizace v osmé městské části mohou získat finanční příspěvek v oblastech sport, volný čas, kultura a sociální oblast. Celkově je na všechny oblasti vyčleněno 13 milionů korun.

Výzkum: Jak se na Palmovce cítíme a jak ji vnímáme

7. dubna 2021 v 07:52

To byly základní otázky sociologicko-antropologického výzkumu, který pomůže osmé městské části při plánování dalších kroků pro zklidnění a modernizaci Palmovky.

Další články
Nahoru