Dnes Středa - oblacno -2°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest -2°C
Středa 27. 1. 2021
Svátek má Ingrid
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Při nehodě autobusu a auta u zámecké obory v Kolodějích se zranily dvě ženy
Místo ranní nehody autobusu a osobního auta. foto: HZS Praha

Při nehodě autobusu a auta u zámecké obory v Kolodějích se zranily dvě ženy

Dnes ráno došlo na nepřehledném úseku silnice Pod Jankovem v Kolodějích ke srážce osobního auta a autobusu. Karambol se neobešel bez zranění. 

Ulice Pod Jankovem spojuje na východě metropole Koloděje a Hájek u Uhříněvsi, který je součástí Prahy 22. Ve své podstatné části vede cesta podél obory zámku Koloděje.

V místě, kde se cesta mírně stáčí do oblouku a je kvůli zdi obory méně přehledná, se dnes ráno kolem čtvrt na devět srazilo osobní auto s linkovým autobusem jedoucím od čakovického obchodního centra k uhříněveskému nádraží.

Autobus se po nehodě opřel o strom a zablokovaly se mu dveře. Hasiči z něj evakuovali pět cestujících, některé předali záchranářům a zajistili nehodu proti vzniku požáru. Z autobusu na tom byla nejhůře pětašedesátiletá žena, která měla zablokovaná záda.

Ještě hůře dopadla pětačtyřicetiletá řidička osobního auta, která utrpěla úraz zad a břicha. Další cestující byli bez zranění. Na místa zasahovaly tři posádky záchranářů, inspektor a speciální vůz Atego.

Několik jednotek hasičů po zadokumentování nehody Policií ČR odstranilo následky nehody a následně došlo k uvolnění silnice.


Pátá a šestá městská část startují spolupráci v oblasti mobility

Včera ve 20:19

Starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková a místostarosta Prahy 6 Jakub Stárek se sešli, aby si předali zkušenosti mezi radnicemi a nastartovali spolupráci.

Tři významné vzpomínkové akce připomenou Den památky obětí holocaustu

Včera v 16:12

Vzhledem k aktuální nepříznivé epidemiologické situaci a s ohledem na krizové opatření Vlády ČR proběhnou zítra akce v online prostoru.

Přihlaste svůj nápad do soutěže Adapterra Awards

Včera v 15:35

Třetí ročník soutěže Adapterra Awards odstartoval a až do konce letošního března mohou lidé na webuwww.adapterraawards.cz přihlašovat již hotové projekty, které pomáhají zvládat dopady klimatické krize.

Zítra zasedne Zastupitelstvo městské části Praha 5

25. ledna 2021 v 16:40

Zasedání Zastupitelstva městské části Praha 5 se koná 26. ledna od 9 hodin a bude online.

Tragédie v Uhříněvsi, vlak tam na přejezdu srazil člověka

25. ledna 2021 v 11:55

Na železničním přejezdu v Uhříněvsi srazil včera krátce podevatenácté hodině rychlík člověka. Signalizační zařízení bylo údajně v provozu.

Další články
Nahoru