Dnes Pondělí - oblacno 9°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Při návratu z dovolené zachránila na palubě letadla život, od Prahy má medaili
K záchraně života došlo na palubě letadla. Foto: Smartwings

Při návratu z dovolené zachránila na palubě letadla život, od Prahy má medaili

Pražští radní v pondělí schválili udělení bronzové medaile hlavního města Prahy záchranářce Nikol Ria Dolákové za záchranu lidského života. Doláková při návratu z dovolené poskytla pomoc spolucestující v letadle.

Ocenění navrhla občanka Prahy Iva Bajerová, a to za záchranu života její maminky. Nikol Ria Doláková se při návratu z dovolené letos 20. června náhodně setkala na palubě letadla společnosti Smartwings směřujícího z Tirany do Prahy s maminkou paní Bajerové, která měla v tu dobu vážné zdravotní komplikace. 

Díky profesionálnímu zásahu Dolákové, jedné ze spolucestujících a pilota letadla se podařilo maminku paní Bajerové dopravit do České republiky a zajistit jí tak odpovídající zdravotní péči.  

„Jak se paní Nikol zachovala na palubě letadla, kde profesionálně zasáhla a pomohla nemocné paní, která měla opravdu vážné zdravotní komplikace, a jak bezpečně s pilotem dopravili tuto dámu do České republiky, to je neuvěřitelný příběh. Každý z nás doufá, že v podobné situaci budeme mít nablízku někoho, jako je paní Doláková. Patří jí naše veliké poděkování, úcta a respekt,“ řekla Alexandra Udženija, náměstkyně primátora pro oblast zdravotnictví a sociálních věcí, která doporučila udělení bronzové medaile hlavního města Prahy.  

Jak sama Nikol Ria Doláková uvedla, svým rozhodnutím riskovala následky případného neúspěchu, v daném okamžiku však postupovala především na základě přesvědčení, že chce a musí zachránit spolucestující život. 

Díky zásahu a díky správné diagnostice určené základními vyšetřeními a s pomocí jejích vědomostí a zkušeností dostala pacientka šanci na přežití a nyní se uzdravuje.  

Nikol Ria Doláková je absolventkou Vyšší odborné školy zdravotnické v oboru Diplomovaný zdravotnický záchranář, žije v Praze a pracuje u Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy.  

Udělení bronzové medaile hlavního města Prahy je spojeno s finančním darem 50 tisíc korun.


Autor: Hla

Olšanskými hřbitovy za sochařskými díly 20. století

Dnes v 07:11

Komentovaná procházka hřbitovy přináší historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla hřbitovů. V pátek 15. prosince se ve 13 hodin koná procházka Olšanskými hřbitovy

Olšanskými hřbitovy za díly sochařů Generace Národního divadla

Dnes v 07:06

Komentovaná procházka hřbitovy přináší historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla hřbitovů. V sobotu 9. prosince se ve 13 hodin koná procházka Olšanskými hřbitovy  

Starosta Kubín předal dárky pro hendikepované dítě

Včera v 08:51

Starosta Prahy 4 Ondřej Kubín (ODS) předal v pondělí 4. prosince vánoční dar městské části Praha 4 určený pro devítiletého hendikepovaného chlapce.

V Praze 2 začala bruslařská sezóna, fungují tři venkovní kluziště

Včera v 00:56

Ve středu 6. prosince byla na Praze 2 oficiálně zahájena bruslařská sezóna. Zprovoznění kluziště na Grébovce se zúčastnil starosta Jan Korseska a další členové vedení druhé městské části.

Praha 14 zve na Lokální fórum na Černém Mostě II

9. prosince 2023 v 08:54

Obyvatelé čtrnácté městské části se mohou zapojit do přípravy strategického plánu pro rozvoj do roku 2035. Sběr podnětů od veřejnosti probíhá na setkáních, a druhé v tomto roce se koná ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna. Určeno je pro obyvatele sídliště Černý...

Beseda: Husité na Žižkově

8. prosince 2023 v 06:48

Beseda s Petrem Čornejem, na které představí svou novou knihu Husité na Žižkově o proměnách Žižkova v průběhu času, se koná v pondělí 11. prosince. Vstup je zdarma.

Adventní zpívání na Petrském náměstí v Praze 1

7. prosince 2023 v 16:31

Společné zpívání vánočních koled se koná 14. prosince v 17 hodin.

Další články
Nahoru