Dnes Sobota - zatazeno -4°C
Zítra Neděle - oblacno -2°C
Sobota 16. 1. 2021
Svátek má Ctirad
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Při letu z Düsseldorfu do Prahy zněla na palubě nacistická hymna
Ruzyňské letiště. Foto: Letiště Praha

Při letu z Düsseldorfu do Prahy zněla na palubě nacistická hymna

Kriminalisté už sdělili podezření třem mužům ze spáchání trestného činu proti lidskosti.

V pátek večer došlo na palubě letadla směřujícího z Düsseldorfu do Prahy k incidentu, který začali po přistání vyšetřovat kriminalisté z odboru extremismu a terorismu.

„Podle oznámení bylo na palubě letadla několik mužů, kteří pokřikovali, nadávali cestujícím a zpívali nacistickou hymnu,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Po přistání letadla na letišti v Praze byli muži zajištěni policisty z cizinecké police a následně předáni kriminalistům.

Ti je nyní řeší ve zkráceném přípravném řízení pro trestný čin projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka, za což hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

„Všichni tři cizinci, kteří jsou ve věku od sedmatřiceti do osmatřiceti let, se k činu při výslechu přiznali,“ policejní mluvčí.


V Praze 5 hořel byt

Včera v 10:55

Včera odpoledne zasahovali hasiči v Plzeňské ulici v Praze 5 u požáru bytu obytného domu.

Dvě nezletilé a silně opilé dívky zaměstnaly strážníky

14. ledna 2021 v 15:08

Na zastávce Nové náměstí v Praze 10 si včera večer procházející muž povšiml ležící osoby. Vše ohlásil strážníkům, kteří na místě nalezli dvě nezletilé dívky, jejichž stav napovídal požití alkoholu či jiné návykové látky.

Senior upadl v uzamčeném bytě

14. ledna 2021 ve 12:57

Vystrašená žena v pondělí kontaktovala městskou policii s prosbou o pomoc. Nemohla se dostat do bytu, ve kterém bydlí její bývalý manžel. Protože nereagoval na zvonění ani bouchání, měla strach, zda se mu něco nestalo.

Praha 4 varuje před podvodníky

13. ledna 2021 v 18:02

Radnice čtvrté městské části upozorňuje obyvatele na nárůst nabídek podomního prodeje v Praze, především na sídlištích. Tento prodej se většinou maskuje jako nejrůznější ankety či nabídky servisu oken a jiných služeb.

Další články
Nahoru