Dnes Neděle - jasno 17°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 7°C
Neděle 11. 4. 2021
Svátek má Izabela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Při letu z Düsseldorfu do Prahy zněla na palubě nacistická hymna
Ruzyňské letiště. Foto: Letiště Praha

Při letu z Düsseldorfu do Prahy zněla na palubě nacistická hymna

Kriminalisté už sdělili podezření třem mužům ze spáchání trestného činu proti lidskosti.

V pátek večer došlo na palubě letadla směřujícího z Düsseldorfu do Prahy k incidentu, který začali po přistání vyšetřovat kriminalisté z odboru extremismu a terorismu.

„Podle oznámení bylo na palubě letadla několik mužů, kteří pokřikovali, nadávali cestujícím a zpívali nacistickou hymnu,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Po přistání letadla na letišti v Praze byli muži zajištěni policisty z cizinecké police a následně předáni kriminalistům.

Ti je nyní řeší ve zkráceném přípravném řízení pro trestný čin projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka, za což hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

„Všichni tři cizinci, kteří jsou ve věku od sedmatřiceti do osmatřiceti let, se k činu při výslechu přiznali,“ policejní mluvčí.


Nová klubovna pro skauty z Prahy 8

Včera v 08:12

Klubovna pro skauty z Prahy 8 se v současné době dokončuje v areálu mateřské školy Dolákova. Skauti budou mít k dispozici zázemí k tvůrčím aktivitám včetně kuchyňky. Klubovna byla jedna z priorit radnice osmé městské části, i když cesta k vybudování nebyla...

Praha 5 chystá vlastní geoportál. Vyhledá hřiště, školy nebo volební místnosti

8. dubna 2021 v 07:36

Praha 5 plánuje spustit vlastní geoportál, interaktivní mapu, která občanům pomůže lépe se orientovat na území městské části a zjednoduší i řešení problémů v různých oblastech života.

Praha 8 nabízí granty pro rok 2021

7. dubna 2021 v 17:21

Spolky a organizace v osmé městské části mohou získat finanční příspěvek v oblastech sport, volný čas, kultura a sociální oblast. Celkově je na všechny oblasti vyčleněno 13 milionů korun.

Tatínek a děti si zvolili ke sprejování nesprávnou zeď

7. dubna 2021 v 09:16

V Podolské ulici si hlídka strážníků 3. dubna během kontrolní činnosti všimla muže se dvěma dětmi, které vytvářely barevnými spreji obrazce na zeď vedle plaveckého stadionu. Pětačtyřicetiletý otec dětí strážníkům jejich počínání vysvětlil tím, že se jeho 12letý syn zajímá o graffiti a...

Výzkum: Jak se na Palmovce cítíme a jak ji vnímáme

7. dubna 2021 v 07:52

To byly základní otázky sociologicko-antropologického výzkumu, který pomůže osmé městské části při plánování dalších kroků pro zklidnění a modernizaci Palmovky.

Další články
Nahoru