dnes
Pátek - jasno
29°C
zítra
Sobota - jasno
31°C
pozítří
Neděle - jasno
31°C
Při letu z Düsseldorfu do Prahy zněla na palubě nacistická hymna
Ruzyňské letiště. Foto: Letiště Praha

Při letu z Düsseldorfu do Prahy zněla na palubě nacistická hymna

Kriminalisté už sdělili podezření třem mužům ze spáchání trestného činu proti lidskosti.

V pátek večer došlo na palubě letadla směřujícího z Düsseldorfu do Prahy k incidentu, který začali po přistání vyšetřovat kriminalisté z odboru extremismu a terorismu.

„Podle oznámení bylo na palubě letadla několik mužů, kteří pokřikovali, nadávali cestujícím a zpívali nacistickou hymnu,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Po přistání letadla na letišti v Praze byli muži zajištěni policisty z cizinecké police a následně předáni kriminalistům.

Ti je nyní řeší ve zkráceném přípravném řízení pro trestný čin projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka, za což hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

„Všichni tři cizinci, kteří jsou ve věku od sedmatřiceti do osmatřiceti let, se k činu při výslechu přiznali,“ policejní mluvčí.


Motorkář pod vlivem s marihuanou a lysohlávkami v batohu

Včera ve 12:44

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky si v pondělí krátce před desátou hodinou večer povšimli na pražském Žižkově motorky, kterou se rozhodli zastavit.  V době kontroly se řidič choval nervózně a měl k tomu hned několik důvodů. Při dechové zkoušce nadýchal půl promile alkoholu v dechu,...

Měl zájem o cizí jízdní kolo, ale budil moc pozornosti

Včera v 09:08

Jízdní kolo připoutané k dopravní značce ve Vladislavově ulici se zalíbilo kolemjdoucímu a pokusil se ho od značky odpáčit. Jeho počínání si všimli oznamovatel a následně i operátor kamerového systému.

Český USAR tým odletěl z Prahy do Bejrútu

5. srpna 2020 ve 23:29

Dnes po 16. hodině odstartovalo z pražského Letiště Václava Havla do Bejrútu letadlo s USAR týmem, který má 36 členů.

Pražští hasiči se připravují na vyslání USAR týmu do Bejrútu

5. srpna 2020 v 08:42

V souvislosti s včerejším výbuchem skladu ledku v Bejrútu, který nepřežilo přes sto lidí a další tisíce lidí byly zraněny, byla Libanonu nabídnuta pomoc ze strany České republiky.

Další články
Nahoru