Dnes Pátek - snih 0°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 2°C
Pátek 8. 12. 2023
Svátek má Květoslava
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Při kontrole staveniště v centru Prahy byla odhalena řada nelegálně pracujících cizinců
Kontrola stavby na Senovážném náměstí. Foto: Policie ČR

Při kontrole staveniště v centru Prahy byla odhalena řada nelegálně pracujících cizinců

Pražská cizinecká policie spolu se speciální pořádkovou jednotkou provedla poslední červnovou středu rozsáhlou kontrolu stavby, při které bylo odhaleno velké množství cizinců, kteří pracovali bez povolení. 

Při policejní akci na jednom ze stavenišť na Senovážném náměstí v centru Prahy se policisté zaměřili převážně na kontrolu cizinců, kteří jsou na území hlavního města zaměstnáni bez oprávnění k pobytu, anebo povolení k zaměstnání.

„Pátrali také po hledaných a pohřešovaných osobách a věcech pocházejících z trestné činnosti a odhalovali padělané a pozměněné cestovní doklady a jiné osobní dokumenty,“ upřesnil mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Celé akce se zúčastnilo přes sedmdesát policistů, kterým sekundovali inspektoři z Oblastního inspektorátu práce pro Prahu. Na staveništi zkontrolovali přes sto lidí, z toho jich dvaačtyřicet pocházelo z takzvaných třetích zemí.

V osmnácti případech policisté uložili na místě pokutu za nesplnění povinností týkajících se pobytu cizinců na našem území a dalších patnáct cizinců omezili na osobní svobodě za účelem zahájení řízení o správním vyhoštění z důvodu neoprávněného zaměstnání.

„Všem těmto patnácti cizincům následně vydali rozhodnutí o správním vyhoštění z území členských států Evropské unie, a to v rozmezí od jednoho roku do tří let,“ pokračoval policejní mluvčí.

Jednalo se o již několikátou rozsáhlou kontrolu tohoto roku, při které se podařilo odhalit nelegálně pracující cizince. Policisté z odboru cizinecké policie budou podle Hrdiny v takových akcích i nadále pokračovat.


Autor: Karel Netolický

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

Včera v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Praha dokončila 57 projektů pro adaptaci na změnu klimatu, další chystá

5. prosince 2023 v 17:07

Pražské městské části, odbory Magistrátu hl. m. Prahy a městské organizace v letech 2022–2023 úspěšně ukončily 57 projektů v celkové hodnotě 377 milionů korun, které pomohou Praze s adaptací na změnu klimatu. Do Zásobníku bylo nově zařazeno 75 projektů a...

Lokální fórum Prahy 14 na Plechárně

5. prosince 2023 v 11:13

Lokální fórum, kterého se zúčastní političtí zástupci radnice Prahy 14 a zaměstnanci úřadu, se uskuteční ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna.

Další články
Nahoru