Dnes Středa - obcasny-dest 11°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 11°C
Středa 21. 2. 2024
Svátek má Lenka
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Při kontrole staveniště v centru Prahy byla odhalena řada nelegálně pracujících cizinců
Kontrola stavby na Senovážném náměstí. Foto: Policie ČR

Při kontrole staveniště v centru Prahy byla odhalena řada nelegálně pracujících cizinců

Pražská cizinecká policie spolu se speciální pořádkovou jednotkou provedla poslední červnovou středu rozsáhlou kontrolu stavby, při které bylo odhaleno velké množství cizinců, kteří pracovali bez povolení. 

Při policejní akci na jednom ze stavenišť na Senovážném náměstí v centru Prahy se policisté zaměřili převážně na kontrolu cizinců, kteří jsou na území hlavního města zaměstnáni bez oprávnění k pobytu, anebo povolení k zaměstnání.

„Pátrali také po hledaných a pohřešovaných osobách a věcech pocházejících z trestné činnosti a odhalovali padělané a pozměněné cestovní doklady a jiné osobní dokumenty,“ upřesnil mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Celé akce se zúčastnilo přes sedmdesát policistů, kterým sekundovali inspektoři z Oblastního inspektorátu práce pro Prahu. Na staveništi zkontrolovali přes sto lidí, z toho jich dvaačtyřicet pocházelo z takzvaných třetích zemí.

V osmnácti případech policisté uložili na místě pokutu za nesplnění povinností týkajících se pobytu cizinců na našem území a dalších patnáct cizinců omezili na osobní svobodě za účelem zahájení řízení o správním vyhoštění z důvodu neoprávněného zaměstnání.

„Všem těmto patnácti cizincům následně vydali rozhodnutí o správním vyhoštění z území členských států Evropské unie, a to v rozmezí od jednoho roku do tří let,“ pokračoval policejní mluvčí.

Jednalo se o již několikátou rozsáhlou kontrolu tohoto roku, při které se podařilo odhalit nelegálně pracující cizince. Policisté z odboru cizinecké policie budou podle Hrdiny v takových akcích i nadále pokračovat.


Autor: Karel Netolický

Protestující zemědělci dorazili k ministerstvu, další jsou na magistrále

19. února 2024 v 07:35

První desítky kusů techniky protestujících zemědělců dorazily v pondělí před 06:00 k sídlu ministerstva zemědělství v Praze. Část jich je u budovy úřadu, která je hlavním cílem protestní jízdy, zůstává. Další zemědělci zamířili na magistrálu, kterou plánují blokovat. Vyplývá to z informací...

Deváťáci ZŠ Kladská opakovaně bodují

18. února 2024 v 10:03

Žáci devátých tříd ze Základní školy Kladská v Praze 2 se v posledních letech umisťují na předních příčkách školních olympiád, úspěchy sbírají i v přijímacím řízení na gymnázia a střední školy nebo u Scio testů.

Zemědělci budou po blokádě demonstrovat na Malostranském náměstí

18. února 2024 v 09:03

Stovky zemědělců, kteří se chystají v pondělí ráno při protestu zablokovat pražskou magistrálu traktory a dalšími zemědělskými stroji, budou odpoledne demonstrovat na Malostranském náměstí. Od 15 hodin plánují projevy a večer na tiskové konferenci oznámí další postup. ČTK to řekl mluvčí protestní...

Další články
Nahoru