Dnes Pondělí - polojasno -1°C
Zítra Úterý - jasno -1°C
Pondělí 6. 2. 2023
Svátek má Vanda
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Při kontrole staveniště v centru Prahy byla odhalena řada nelegálně pracujících cizinců
Kontrola stavby na Senovážném náměstí. Foto: Policie ČR

Při kontrole staveniště v centru Prahy byla odhalena řada nelegálně pracujících cizinců

Pražská cizinecká policie spolu se speciální pořádkovou jednotkou provedla poslední červnovou středu rozsáhlou kontrolu stavby, při které bylo odhaleno velké množství cizinců, kteří pracovali bez povolení. 

Při policejní akci na jednom ze stavenišť na Senovážném náměstí v centru Prahy se policisté zaměřili převážně na kontrolu cizinců, kteří jsou na území hlavního města zaměstnáni bez oprávnění k pobytu, anebo povolení k zaměstnání.

„Pátrali také po hledaných a pohřešovaných osobách a věcech pocházejících z trestné činnosti a odhalovali padělané a pozměněné cestovní doklady a jiné osobní dokumenty,“ upřesnil mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Celé akce se zúčastnilo přes sedmdesát policistů, kterým sekundovali inspektoři z Oblastního inspektorátu práce pro Prahu. Na staveništi zkontrolovali přes sto lidí, z toho jich dvaačtyřicet pocházelo z takzvaných třetích zemí.

V osmnácti případech policisté uložili na místě pokutu za nesplnění povinností týkajících se pobytu cizinců na našem území a dalších patnáct cizinců omezili na osobní svobodě za účelem zahájení řízení o správním vyhoštění z důvodu neoprávněného zaměstnání.

„Všem těmto patnácti cizincům následně vydali rozhodnutí o správním vyhoštění z území členských států Evropské unie, a to v rozmezí od jednoho roku do tří let,“ pokračoval policejní mluvčí.

Jednalo se o již několikátou rozsáhlou kontrolu tohoto roku, při které se podařilo odhalit nelegálně pracující cizince. Policisté z odboru cizinecké policie budou podle Hrdiny v takových akcích i nadále pokračovat.


Autor: Karel Netolický

Cena plynu klesne pod vládní strop stávajícím zákazníkům innogy s produktem Standard

Dnes v 11:58

Skupina innogy přijímá opatření, v jehož důsledku se stávající zákazníci, kteří mají produkt Standard, dostanou s komoditní cenou plynu pod cenový strop stanovený vládou. Opatření platí pro tyto zákazníky zpětně od 1. února 2023 až do konce letošního roku a týká se téměř 320 tisíc zákazníků, kteří...

Praha 7 opravuje školní střechy

Včera v 09:21

Praha 7 dokončila rozsáhlou rekonstrukci střechy ZŠ Fr. Plamínkové. Kompletní renovací prošla střecha hlavní budovy a proběhly také úpravy střechy přístavby, kde je umístěna jídelna. 

Praha 6 podpoří ekologické projekty, je několik dotačních programů

4. února 2023 v 18:27

Letos opět lze žádat Prahu 6 o finanční podporu na své ekologické projekty z několika programů. Městská část o tom informovala na svém webu.

Praha 2 dotacemi podpoří sedm oblastí, od sociální až po sport a kulturu

4. února 2023 v 18:15

Praha 2 letos vyčlenila na dotace 4,12 milionu korun, což je meziročně o 50 000 korun více. Radnice poskytne na období roku 2023 a 1. čtvrtletí roku 2024 veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní...

Hasiči měli kvůli větru napilno, zasahovali u popadaných stromů

4. února 2023 v 17:58

Od pátečního odpoledne do sobotního rána zasahovali pražští hasiči u desítky případů v souvislosti se silným větrem. Jednalo se o popadané stromy a uvolněné plechy. Informovali o tom na twitteru.

Adapterra Awards symbolicky odstartoval v den svátku mokřadů

3. února 2023 v 15:21

U příležitosti Světového dne mokřadů, který každoročně připadá na 2. února, zahájila Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting a hlavním městem Prahou pátý ročník soutěže Adapterra Awards. Ta oceňuje projekty bojující proti suchu, přehřívání měst v letních vedrech, důsledkům...

Čtyři městské části na Praze 21 se spojily. Budou řešit společná témata

3. února 2023 v 15:04

V prosinci loňského roku byla zřízena pracovní skupina, která je složena vždy ze 2 zástupců všech 4 městských částí v obvodu Prahy 21 – Újezda nad Lesy, Běchovic, Klánovic a Kolodějí. 

Další články
Nahoru