Dnes Úterý - polojasno 24°C
Zítra Středa - bourky 26°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Při kontrole staveniště v centru Prahy byla odhalena řada nelegálně pracujících cizinců
Kontrola stavby na Senovážném náměstí. Foto: Policie ČR

Při kontrole staveniště v centru Prahy byla odhalena řada nelegálně pracujících cizinců

Pražská cizinecká policie spolu se speciální pořádkovou jednotkou provedla poslední červnovou středu rozsáhlou kontrolu stavby, při které bylo odhaleno velké množství cizinců, kteří pracovali bez povolení. 

Při policejní akci na jednom ze stavenišť na Senovážném náměstí v centru Prahy se policisté zaměřili převážně na kontrolu cizinců, kteří jsou na území hlavního města zaměstnáni bez oprávnění k pobytu, anebo povolení k zaměstnání.

„Pátrali také po hledaných a pohřešovaných osobách a věcech pocházejících z trestné činnosti a odhalovali padělané a pozměněné cestovní doklady a jiné osobní dokumenty,“ upřesnil mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Celé akce se zúčastnilo přes sedmdesát policistů, kterým sekundovali inspektoři z Oblastního inspektorátu práce pro Prahu. Na staveništi zkontrolovali přes sto lidí, z toho jich dvaačtyřicet pocházelo z takzvaných třetích zemí.

V osmnácti případech policisté uložili na místě pokutu za nesplnění povinností týkajících se pobytu cizinců na našem území a dalších patnáct cizinců omezili na osobní svobodě za účelem zahájení řízení o správním vyhoštění z důvodu neoprávněného zaměstnání.

„Všem těmto patnácti cizincům následně vydali rozhodnutí o správním vyhoštění z území členských států Evropské unie, a to v rozmezí od jednoho roku do tří let,“ pokračoval policejní mluvčí.

Jednalo se o již několikátou rozsáhlou kontrolu tohoto roku, při které se podařilo odhalit nelegálně pracující cizince. Policisté z odboru cizinecké policie budou podle Hrdiny v takových akcích i nadále pokračovat.


Autor: Karel Netolický

Letní tábory v Kozojedech budou v moderním prostředí

Dnes v 07:41

Pražští radní odsouhlasili záměr veřejné zakázky na celkovou rekonstrukci táborové základny Kozojedy u Kolína, kterou zřizuje hlavní město Praha a provoz zde zajišťuje Dům dětí a mládeže Jižní Město. Obnova se uskuteční v letošním a příštím roce a financována bude z pražského rozpočtu...

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru