Dnes Pondělí - skorojasno 8°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Při kontrolách jízdy na kolech a koloběžkách bylo odhaleno 719 přestupků
Jenda z kontrol v centru Prahy. Foto: MP Praha

Při kontrolách jízdy na kolech a koloběžkách bylo odhaleno 719 přestupků

V neděli o půlnoci skončila druhá čtyřdenní bezpečnostně preventivní akce, při které strážníci kontrolovali, jak cyklisté a koloběžkáři dodržují pravidla silničního provozu. Do akce se zapojila všechna obvodní ředitelství i Hlídkový útvar, kontrolu tak provádělo více jak 64 strážníků. O výsledcích informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Dle místní znalosti si podle Seifertové hlídky vytipovaly lokality a časové úseky, které jsou z jejich pohledu nejvíce problematické. 

„Během celoměstské akce strážníci odhalili 719 přestupků, které spáchali cyklisté a koloběžkáři. Na místě udělili 141 pokut v celkové částce 46 700 korun, 17 přestupků oznámili správnímu orgánu a ostatní vyřešili domluvou,“ sdělila mluvčí. 

Stejně jako při první akci bylo nejvíce prohřešků spácháno na Praze 1, 5, 11 a 12. V centru více přestupků páchali jezdci na koloběžkách, v okrajových městských částech cyklisté. 

„Opakovaně dokazujeme, že stížnosti Pražanů na bezohlednou jízdu elektro koloběžkářů bereme vážně a situaci řešíme. S pomocí městské policie kontrolujeme dodržování pravidel a ukazuje se, že se uživatelé koloběžek učí, jak se mají na ulicích chovat. Tato poslední akce o víkendu jistě nebyla poslední,“ řekl pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) ke kontrolám v pražských ulicích.    


Autor: Cen

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

8. prosince 2023 v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

8. prosince 2023 v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru