dnes
Pátek - oblacno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - snih
2°C
Při jarním výlovu největšího pražského rybníka se můžete ponořit pod hladinu
Mokrá dřina, ale pro návštěvníky výlovu úchvatná podívaná. Foto: archiv LHMP

Při jarním výlovu největšího pražského rybníka se můžete ponořit pod hladinu

Ve čtvrtek 26. března začne v osm hodin ráno výlov Počernického rybníka v Dolních Počernicích. Jarní výlov největšího pražského rybníka doplní zážitkové dopoledne s naučnými stanovišti o pražských vodních plochách pro školy i veřejnost. 

Počernický rybník

Leží v povodí říčky Rokytky v těsné blízkosti zámeckého parku v Dolních Počernicích. Pojme až 310 000 m3 vody a jeho plocha přesahující 19 hektarů z něj činí největší rybník v hlavním městě.

Zatímco rybáři budou zápolit se sítěmi, lesníci z návštěvníkům představí rybníky a další vodní nádrže na území hlavního města.Zájemci se budou moci, obrazně řečeno, ponořit a seznámit se s bohatým životem pod vodní hladinou. Dozví se také po živočiších, kteří se rádi zdržují v její blízkosti. Okolí rybníka si jako své hnízdiště každoročně vybírá velké množství ptactva, v pobřežní vegetaci hnízdí například potápka roháč, lyska černá nebo moudivláček lužní a v oblasti žije i vzácný skokan zelený či ropucha obecná.

Během čtvrteční akce bude připravena ukázka živých ryb, které pražské rybníky obývají. Své dovednosti předvedou členové Vodní záchranné služby Českého červeného kříže.

vylov-rybnika-muz-nahled Lesy hl. m. Prahy a Český rybářský svaz pořádají výlovy s doprovodným programem již pravidelně, kromě plánovaného výlovu Počernického rybníka se letos na jaře už vylovil Hamerský rybník v pražských Záběhlicích a ve čtvrtek 9. dubna se rybáři sejdou u Hořejšího rybníka v Hloubětíně. Malé vylovené rybky se většinou vrací zpátky do rybníka, ty větší se přesouvají do jiných rybářských revírů.


Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Další články
Nahoru