dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - polojasno
5°C
Při hrozbě náledí se automaticky na silnicích spustí postřik. Systém letos pohlídá policie
Odklízení sněhu na náměstí Republiky. Foto: TSK

Při hrozbě náledí se automaticky na silnicích spustí postřik. Systém letos pohlídá policie

S plnými sklady posypového materiálu a nově se zabezpečením unikátního automatického protinámrazového systému vstupuje do nadcházející zimní sezóny Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK).

Praha disponuje na sedmi místech speciálním protinámrazovým systémem, který upozorní na možnost vzniku náledí a automaticky spustí postřik na rizikových místech. Ten se však v poslední době stává terčem různých vandalů.

„Jen v loňské sezóně nám z provozu nenechavci vyřadili čtyři zařízení, z toho některá opakovaně. Proto jsme se dohodli na spolupráci s Městkou policií. Všechna místa budou napojena na poplachový monitorovací systém a jednáme i o kamerovém dohledu dotčených lokalit,“ uvedl Ladislav Pivec, šéf TSK.

„Věříme, že tento krok vandaly odradí. Oni nám totiž nezpůsobovali pouze hmotnou škodu, ale zejména ohrožovali bezpečnost motoristů,“ dodal.

Sklady posypového materiálu jsou naplněné až po okraj. „Na začátku sezóny tak máme dispozici 13,5 tisíce tun posypového materiálu,“ upřesnil Pivec.

TSK je zodpovědná za 2 281 kilometrů z 3 964 kilometrů komunikací na celém území metropole. Za zbytek jsou zodpovědní ostatní správci. Zimní údržba probíhá podle zákona od 1. listopadu do 31. března.


Další články
Nahoru