Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - skorojasno 23°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Při hromadné nehodě na Palackého náměstí se zranilo pět lidí
Nehoda na Palackého náměstí. Foto: ZZS HMP

Při hromadné nehodě na Palackého náměstí se zranilo pět lidí

Při dnešní nehodě na Palackého náměstí v centru Prahy se při nehodě šesti aut zranilo pět lidí. Čtyři zranění skončili v nemocnici, v kritickém stavu nebyl nikdo. Informovali o tom mluvčí složek integrovaného záchranného systému.
hromadna-nehoda-palackeho-namesti-foto-hzs-praha

Foto: HZS Praha

K nehodě došlo kolem půl deváté ve směru od Výtoně u přechodu, která spojuje náměstí s tramvajovým můstkem.

Místo nehody bylo přes dvě hodiny neprůjezdné, doprava se podle mluvčího pražské policie Richarda Hrdiny začala rozjíždět zhruba čtvrt hodiny před jedenáctou hodinou. Policisté vyšetřují příčiny a okolnosti nehody.

„V péči jsem měli čtyři muže a jednu ženu, zranění byli ve věku 43 až 67 let. Do nemocnice jsme odváželi tři muže a ženu s pohmožděninami horních a dolních končetin, hrudníku a úrazy hlavy,“ uvedl mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová. Jeden z mužů byl ošetřen a ponechán na místě bez nutnosti transportu.

V místě nehody zasahovali i pražští hasiči. „Po vyproštění několika osob hasiči předali zraněné do péče záchranářů a spolupracovali s Policií ČR. Zasypali uniklé provozní kapaliny a zajistili nehodu proti vzniku požáru,“ sdělil mluvčí hasičů Martin Kavka.


Autor: puc

V Praze 11 zasedne kontrolní výbor, radnice zveřejnila program

25. května 2023 v 10:44 | Aktualizováno 24. května 2023, 10:44

Jednání kontrolního výboru jedenácté městské části je veřejné, koná se ve středu dne 31. května od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova v budově Úřadu MČ Praha 11.

Na protidrogové programy ve školách dá Praha 18 letos 75 tisíc korun

25. května 2023 v 08:37

V rámci primární protidrogové prevence osmnáctá městská část podporuje jednotlivé školy příspěvky na protidrogové programy podle individuálního výběru základními nebo mateřskými školami. Pro letošní rok je v rozpočtu počítáno s částkou 75 tisíc korun. Informovala o tom místostarostka Prahy...

Jednání Komise pro kulturu a spolky RMČ Praha 11

24. května 2023 v 07:01

Komise pro kulturu a spolky v Praze 11 se bude mimo jiné věnovat nabídce Letního putovního kina, akcím a výstavám na radnici nebo literární soutěži O zlatý klíč. Jednání komise pro kulturu a spolky je veřejné. Koná se ve čtvrtek dne 25. května od 17:30 hodin v kanceláři vedoucího odboru školství a...

Další články
Nahoru