Dnes Pátek - prehanky-dest 13°C
Zítra Sobota - bourky 12°C
Pátek 24. 5. 2024
Svátek má Jana
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Při hromadné nehodě na Palackého náměstí se zranilo pět lidí
Nehoda na Palackého náměstí. Foto: ZZS HMP

Při hromadné nehodě na Palackého náměstí se zranilo pět lidí

Při dnešní nehodě na Palackého náměstí v centru Prahy se při nehodě šesti aut zranilo pět lidí. Čtyři zranění skončili v nemocnici, v kritickém stavu nebyl nikdo. Informovali o tom mluvčí složek integrovaného záchranného systému.
hromadna-nehoda-palackeho-namesti-foto-hzs-praha

Foto: HZS Praha

K nehodě došlo kolem půl deváté ve směru od Výtoně u přechodu, která spojuje náměstí s tramvajovým můstkem.

Místo nehody bylo přes dvě hodiny neprůjezdné, doprava se podle mluvčího pražské policie Richarda Hrdiny začala rozjíždět zhruba čtvrt hodiny před jedenáctou hodinou. Policisté vyšetřují příčiny a okolnosti nehody.

„V péči jsem měli čtyři muže a jednu ženu, zranění byli ve věku 43 až 67 let. Do nemocnice jsme odváželi tři muže a ženu s pohmožděninami horních a dolních končetin, hrudníku a úrazy hlavy,“ uvedl mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová. Jeden z mužů byl ošetřen a ponechán na místě bez nutnosti transportu.

V místě nehody zasahovali i pražští hasiči. „Po vyproštění několika osob hasiči předali zraněné do péče záchranářů a spolupracovali s Policií ČR. Zasypali uniklé provozní kapaliny a zajistili nehodu proti vzniku požáru,“ sdělil mluvčí hasičů Martin Kavka.


Autor: puc

Zemřel herec a režisér Jan Kačer

Dnes v 17:10

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. ČTK to oznámila jeho dcera Adéla Kubačáková. Byl ikonou nové vlny československého filmu a stál u zrodu pražského Činoherního klubu. Prosadil se jako divadelní režisér, režíroval například v Divadle na Vinohradech nebo v Národním...

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

22. května 2024 ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru