Dnes Úterý - zatazeno 14°C
Zítra Středa - obcasny-dest 15°C
Úterý 21. 5. 2024
Svátek má Monika
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Při hokejovém šampionátu bude posílena MHD, metro pojede častěji
Stanice Českomoravské je přímo u O2 areny. Foto: Petr Hejna / DPP

Při hokejovém šampionátu bude posílena MHD, metro pojede častěji

Při nadcházejícím mistrovství světa v ledním hokeji, které se uskuteční v Praze a Ostravě od 10. do 26. května, bude v metropoli při zápasech častěji jezdit a v kratších intervalech metro na lince B. V případě další potřeby jej dispečeři ještě posílí, stejně tak provoz tramvají. Informoval o tom pražský dopravní podnik (DPP), který návštěvníkům doporučuje při cestě na zápasy využívat MHD, vstupenka na zápas však neplatí jako jízdenka. Do některých ulic bude platit zákaz vjezdu a budou do nich moci pouze rezidenti.   

V předstihu už od středy 8. května, a to až do neděle 26. května, budou platit významná dopravní a bezpečnostní opatření především v okolí O2 areny v Libni a v přilehlých ulicích, kde bude vjezd automobilům částečně, nebo úplně zakázán. Místo bude kontrolovat Městská policie Praha pomocí mobilních čteček registračních značek vozidel, zda jsou řidiči držiteli vjezdového oprávnění.  

„Doporučujeme fanouškům využít MHD, zejména metro. Městskou hromadnou dopravu totiž v době konání MS v hokeji posílíme a stanice linky metra B Českomoravská se nachází přímo vedle O2 areny,” uvedl náměstek primátora Prahy pro dopravu Zdeněk Hřib (Piráti).   

Při cestě autem do hlavního města je vhodné využít síť záchytných parkovišť P+R, nejbližší z nich se nachází na Černém Mostě, a dále pokračovat právě městskou hromadnou dopravou. Parkovací kapacity v širokém okolí arény budou značně omezeny. 

Nicméně pro parkování v zónách placeného stání nejen v Praze 9 bude i nadále třeba mít platné parkovací oprávnění. Rovněž bude ve vymezené oblasti v okolí haly navýšena hodinová sazba návštěvnického parkování na 40 korun za hodinu, a to nepřetržitě.

Dopravní podnik hl. m. Prahy plánuje v jednotlivých hracích dnech v exponovaných časech posilovat provoz metra na lince B v pásmu Smíchovské nádraží – Českomoravská. Dvě hodiny před každým zápasem bude metro jezdit v intervalu zhruba tří minut, po zápasech pak bude podle potřeby dispečersky posíleno o vložené soupravy. 

V neděli 26. května po skončení finálového utkání prodlouží dopravní podnik provoz metra na všech třech linkách přes půlnoc zhruba do 1:00 hodin.  

Hokejová hala je také v docházkové vzdálenosti od tramvajových zastávek Arena Libeň jih (denní linky 7, 8 a noční linka 92), Poliklinika Vysočany nebo Divadlo Gong (denní linky 12, 31 a noční linka 94), jakož i autobusových zastávek Českomoravská (linky 151, 152 a 375) a Nádraží Libeň (linky 136, 177, 182, 183, 195 a noční linka 913), ale také se nachází nedaleko od vlakových stanic Praha–Libeň a Praha–Vysočany. 

Z důvodu uzávěry autobusového terminálu Českomoravská pro veškerou dopravu včetně MHD se autobusová zastávka Českomoravská po dobu konání mistrovství světa v ledním hokeji přesouvá do ulice K Moravině u křižovatky s Drahobejlovou ulicí.

Důležité je také upozornění pro všechny fanoušky, že vstupenky na hokejové zápasy neslouží jako jízdní doklad, cestující proto musí mít platnou jízdenku dle tarifu PID.  

Bezpečnost v ulicích metropole, ale i řízení dopravy, pak bude po dobu celého turnaje ve zvýšeném dohledu zajišťovat Policie ČR a dále Městská policie Praha. Nasazeny budou stovky policistů. Připraveny jsou všechny složky IZS, které v předstihu absolvovaly náročná cvičení na tuto akci. Na místě pak bude k dispozici kromě záchranářských a lékařských posádek i zcela nová mobilní ošetřovna.  

Magistrát. Prahy ve spolupráci s Krajským ředitelství Policie ČR bude k hokejovému mistrovství světa také zajišťovat infolinku na čísle 974 823 158. V provozu bude ve dnech zápasů a budou na ní přítomni vždy dva operátoři.  

Přímo vedle O2 areny už vznikla také oficiální Fan Zóna, která bude ve dnech zápasů zpřístupněna od 11:00, nebo od 14:00 hodin, a to až do konce večerního utkání. Před vstupem do hokejové haly i Fan Zóny budou návštěvníci absolvovat bezpečnostní kontroly. 

Aktuální informace o připravovaných opatřeních jsou k dispozici také na oficiálních stránkách IIHF.


Autor: puc

Praha 6 se letos poprvé připojila ke Světovému dni včel

Včera ve 23:41

Instalace včelích úlů na střeše Polikliniky Pod Marjánkou a v parku Ladronka, memorandum s Včelařským spolkem či výstava ve spolupráci s Velvyslanectvím Slovinské republiky. To jsou aktivity, kterými se letos městská část Praha 6 poprvé připojí ke Světovému...

Módní přehlídka z píseckého víkendu módy a designu 2024

Včera v 17:17

Písecký víkend módy a designu 2024 nabídl místním i návštěvníkům z celé republiky jedinečnou módní přehlídku udržitelných módních značek a designérů a design market složený z kvalitních výběrových produktů.

V bytě na sídlišti Antala Staška byla nalezena mrtvá žena

19. května 2024 ve 22:37

V neděli odpoledne bylo v bytě v krčské ulici Fillova na sídlišti Antala Staška nalezeno tělo mrtvé dvaatřicetileté ženy. Policisté zjišťují, za jakých okolností k tragédii došlo. Přesnou příčinu určí pitva. Podle serveru aktu.cz je příčinou smrti nešťastná...

Festival otevřených budov zaznamenal více než 103 tisíc návštěv

19. května 2024 ve 21:26

Prezidentská rezidence, Lobkowiczký palác, Nová Oranžerie na Pražském hradě od Evy Jiřičné, Goethe institut na nábřeží, vinohradská Čapkova vila, Clam-Gallasův palác na Starém Městě, budova bývalých Elektrických podniků Praha – dnes Bubenská 1 na Vltavské či nově zrekonstruované prostory Fantovy...

Na obchodní dům Máj dělníci instalují druhého motýla od Černého

19. května 2024 v 11:53

Na obchodní dům Máj na Národní třídě v neděli dělníci instalují druhého několikametrového motýla od výtvarníka Davida Černého s trupem napodobujícím stíhačku spitfire. První motýl byl na fasádu Máje připevněn v sobotu, druhý byl v neděli před 10:30 zatím stále na zemi. S jeho instalací se čeká na...

V Lipencích hořela garáž

19. května 2024 v 10:29

Profesionální hasiči z Radotína a dobrovolní hasiči z Lipencí zasahovali v pátek 17. května od 19:30 hodin v ulici Obilní v Praze-Lipencích u požáru garáže. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru