dnes
Pondělí - polojasno
15°C
zítra
Úterý - zatazeno
19°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
14°C
Při cvičném požáru žižkovské věže bylo potřeba zachránit 200 lidí
K žižkovské věži se sjely hasičské vozy. Foto: Jan Kostík / HZS Praha

Při cvičném požáru žižkovské věže bylo potřeba zachránit 200 lidí

V pondělí 3. října proběhlo v žižkovském televizním vysílači cvičení složek integrovaného záchranného systému (IZS) s názvem „Požár v Žižkovské věži“. Hlavním cílem bylo prověření součinnosti hasičů, záchranářů, policistů a pracovníků věže.

První hasičská jednotka dorazila na místo během osmi minut po ohlášení. Zasahovali hasiči z centrály, Holešovic, Strašnic a Krče. Lokalizovali simulovaný požár a vše měli pod kontrolou v 9:31 hodin. Asistence při řízené evakuaci návštěvníků nebyla potřeba, evakuace 203 lidí byla ukončena během necelých dvaceti minut.

Cvičení se zúčastnilo na 60 hasičů, z toho 47 zasahujících, 16 policistů včetně vrtulníku s termovizní, zdravotnická záchranná služba s vozem Atego, inspektorem provozu a managementem a čtyři strážníci Městské policie.

„Bez pomoci kolegů z IZS by se nám pracovalo mnohem hůře, bez nich bychom to možná ani nedali. Zajišťují nám bezpečný prostor v okolí zásahu (policie a strážníci), máme je za zády, kdybychom je my nebo zachraňované osoby potřebovali (zdravotnická záchranná služba),“ řekl ředitel pražských hasičů Roman Hlinovský.


Zápisy do 1. tříd ZŠ v Praze 5: Na první pohled to může vypadat jinak, ale míst pro prvňáčky je dostatek

Dnes v 16:50

Po proběhlých zápisů do 1. tříd základních škol v Praze 5 pro školní rok 2019/2020 sice ještě ředitelé škol neznají konečný počet prvňáčků, které zařadí do prvních tříd na „svých“ školách, nicméně se neobávají, že by na základních školách na území Prahy 5 byl míst...

Další články
Nahoru