dnes
Sobota - skorojasno
1°C
zítra
Neděle - jasno
0°C
pozítří
Pondělí - jasno
0°C
Při cvičném požáru žižkovské věže bylo potřeba zachránit 200 lidí
K žižkovské věži se sjely hasičské vozy. Foto: Jan Kostík / HZS Praha

Při cvičném požáru žižkovské věže bylo potřeba zachránit 200 lidí

V pondělí 3. října proběhlo v žižkovském televizním vysílači cvičení složek integrovaného záchranného systému (IZS) s názvem „Požár v Žižkovské věži“. Hlavním cílem bylo prověření součinnosti hasičů, záchranářů, policistů a pracovníků věže.

První hasičská jednotka dorazila na místo během osmi minut po ohlášení. Zasahovali hasiči z centrály, Holešovic, Strašnic a Krče. Lokalizovali simulovaný požár a vše měli pod kontrolou v 9:31 hodin. Asistence při řízené evakuaci návštěvníků nebyla potřeba, evakuace 203 lidí byla ukončena během necelých dvaceti minut.

Cvičení se zúčastnilo na 60 hasičů, z toho 47 zasahujících, 16 policistů včetně vrtulníku s termovizní, zdravotnická záchranná služba s vozem Atego, inspektorem provozu a managementem a čtyři strážníci Městské policie.

„Bez pomoci kolegů z IZS by se nám pracovalo mnohem hůře, bez nich bychom to možná ani nedali. Zajišťují nám bezpečný prostor v okolí zásahu (policie a strážníci), máme je za zády, kdybychom je my nebo zachraňované osoby potřebovali (zdravotnická záchranná služba),“ řekl ředitel pražských hasičů Roman Hlinovský.


Stav muže, který se zapálil v centru, je vážný

Dnes v 18:08

Stav muže, který se v pátek odpoledne zapálil na Václavském náměstí v Praze, je i nadále vážný. Je stále na jednotce intenzivní péče na klinice popáleninové medicíny v umělém spánku. ČTK to řekla mluvčí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Jana Roubalová.

Odtah vozidla při havárii na vodovodní či kanalizační síti hradí PVK

17. ledna 2019 ve 12:11

Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě. „Vůz vždy zamíří na odstavné parkoviště, kde je bezplatně vydán majiteli....

Další články
Nahoru