dnes
Pátek - oblacno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - snih
2°C
Při cestě na dovolenou můžete nechat psa i kočku ve zvířecím hotelu. Podle čeho vybírat?
Pes na majitele může během dovolené počkat v psím hotelu. Ilustrační foto: www.skolapropsy.cz

Při cestě na dovolenou můžete nechat psa i kočku ve zvířecím hotelu. Podle čeho vybírat?

Jedete na dovolenou a nemáte kam dát čtyřnohého miláčka? Nebo je mu smutno, když jste dlouho v práci? Je možné využít služeb psích hotelů. Jsou v Praze i jejím okolí. Psy v nich lze ubytovat na hodinu, den, týden nebo třeba měsíc. Obdobná zařízení fungují i pro kočky

Blíží se léto a s ním dovolené. Ne každý pejskař sežene pro svého člena rodiny hlídání, když vyrazí někam, kam pejsek nemůže. Využít tak může psích hotelů.

Na internetu lze nalézt psích hotelů mnoho – jsou po celé republice, v městech i na venkově. Podle čeho si tedy mají majitelé psů hotel vybírat? Nikoli jen podle toho, jak je daleko od jejich bydliště.

„Je dobré hledět na to, jestli je tam čisto, zda se dodržuje hygiena, zda jsou psi prohlédnuti veterinářem, aby nepřenášeli nákazy, nebo zda dostávají najíst,“ uvedl pro Pražský patriot prezident Svazu záchranných brigád kynologů České republiky Vladimír Kuchta.

Důležitá je podle něj spokojenost zvířat – prostě to, aby se k nim majitelé hotelu chovali slušně a aby se psi snesli s dalšími psy, kteří hotel obývají. K tomu, aby se toto vše majitelé psů dozvěděli, jsou podle Kuchty důležité například reference těch, kteří už v konkrétním hotelu psa někdy měli. Nebo samozřejmě vlastní zkušenost, pokud je dobrá, není radno příště experimentovat a dávat psa jinam. Sám psy do hotelů nedává.

Soukromí s vyhřívanou podlahou

Jeden z psích hotelů se nachází například v Praze-Radotíně. Den ubytování ve venkovním kotci vyjde na 180 korun, ve vnitřním na 250. Za další služby se připlácí. Kotce mají zateplené boudy nebo podlahové vytápění.

V bytě může být v tomto hotelu ubytován vždy jen jeden pes, případně dva malí od jednoho majitele. Hotel poskytuje i poradenství ohledne psí stravy, jeho provozovatelé navrhnou jídelníček nebo poskytnou psí krmení.

Anketa

Dali byste svého mazlíčka během dovolené do zvířecího hotelu?

63.6%
(63.6%)
36.4%
(36.4%)
Psí hotel je provozován také v Praze 4 – Písnici. „V našem psím hotelu se o vašeho mazlíčka pečlivě postaráme po celou dobu jeho pobytu. Nabízíme několik variant ubytování – společné ubytování v obýváku se sedačkou a pelíšky, oddělené pokojíčky pro malé pejsky, prostorné soukromé pokoje v zimě s vyhřívanou podlahou,“ lákají provozovatelé.

Den a noc v hotelu stojí 500 korun, sobota či neděle bez noclehu 400 korun. Další služby se připlácí. Hotely pro psy lze najít i v jiných městských částech: několik jich je v Praze 5, další na devítce, osmičce nebo na desítce.

Psa lze dočasně ubytovat i mimo Prahu – například v Tuháni u Mělníka. Jednodenní ubytování bez stravy vyjde majitele psa na 200 korun, pokud chce zajistit i jídlo, tak 250. Ceny například za agresivní či těžce nemocné pejsky nebo háravé či březí fenky jsou podle domluvy. V hotelu ubytovávají především retrívry – provozovatelky hotelu totiž vlastní několik retrívřích fenek. Ubytovat lze ale i jiné psy.

Kočičí hotely „all inclusive“

Zvířecí hotely nejsou jen pro psy, některé nabízejí i hlídání koček. Kupříkladu hotel Mazlíček v Praze 8 nabízí jednodenní ubytování „all inclusive“ za 140 korun. Když majitel dodá vlastní jídlo, má cenu o 15 korun levnější. Kočky jsou ubytovány v kotcích, vybavených toaletou, míčky na hraní a vyvýšeným místem, kam si může kočička vyskočit. Přes den se mohou proběhnout po hotelu.

V Praze 5 je zase kočičí hotel Mikeš. Tam vyjde den na 160 korun bez vlastní stravy a 140 s vlastní stravou. Hotel tvoří dvě vytápěné místnosti s okny, vybavené kójemi s prosklenými průhledy. Příslušenství kóje tvoří proutěný pelíšek, toaleta, misky na stravu a vodu, polička, škrábadlo a hračky. Kočka může být i vypuštěna po místnosti.


Další články
Nahoru