dnes
Středa - oblacno
14°C
zítra
Čtvrtek - oblacno
17°C
pozítří
Pátek - zatazeno
17°C
Lifestyle / Zdraví

Při akci Prahy 4 Den zdraví byl zájem o prevenci

Věnujte „10 minut svému zdraví“, to bylo heslo veřejné akce pod názvem Den zdraví, kterou pořádala Městská část Praha 4 ve spolupráci s Thomayerovou nemocnicí (TN). Událost se konala v úterý 15. září u OC Arkády a pro účastníky byl připraven pestrý program plný prevence, vyšetření, osvěty a poradenství v nejrůznějších oblastech medicíny či zdravého životného stylu. 

Zdravotníci z TN nabídli návštěvníkům například kurz první pomoci, poradenství v oblasti celiakie či měření cukru v těle, informace o prevenci rakoviny plic či představili projekt pro děti s názvem „Šetři své plíce“. Zájem o prevenci byl vysoký a například hladinu cukru v těle si ve stánku TN nechalo změřit více než 250 lidí.  

Součástí programu bylo i dárcovství krve a informace o tom, jak je tato „tekutina“ vzácná a nenahraditelná pro záchranu lidského života. Lidé se dozvěděli i to, kdo může krev darovat nebo jak samotné darování krve probíhá a kolik času je potřeba tomu věnovat.

Více informací o dárcovství krve najdete na webu TN. Za TN se Dne zdraví zúčastnili zdravotníci z interní kliniky, transfuzního oddělení, plicní kliniky a záchranáři.„Jsem nesmírně rád, že Praha 4 tuto důležitou preventivní akci uspořádala, protože starat se o své zdraví musíme opravdu preventivně a protože to, že nás nic nebolí a že nemáme nějaký zdravotní problém, ještě nic neznamená,“ řekl ředitel TN doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc.
 


Bulovka pomáhá maminkám po porodu

17. října 2020 v 07:08

Porodnice Nemocnice Na Bulovce se zapojila do inovativního programu včasného zachycení psychosociálního stresu a duševních poruch u maminek po porodu.

Sladké děti: Praha 15 podpořila vydání knihy

14. října 2020 v 09:32

V rámci letošních Dnů Prahy 15 přispívali občané na vydání 3. dílu knihy s názvem Naděje nikdy nekončí.

Pražští záchranáři se začali dobrovolně očkovat proti chřipce

13. října 2020 v 08:21

Lékaři Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy začali očkovat své kolegyně a kolegy proti chřipce. Záchranka zajistila vakcíny pro všechny zaměstnance, kteří o dobrovolné očkování projevili zájem. Cílem je zachovat akceschopnost v poskytování péče pacientům v době pandemie covid-19 i při...

Další články
Nahoru