Dnes Sobota - zatazeno 4°C
Zítra Neděle - snih 3°C
Sobota 23. 1. 2021
Svátek má Zdeněk
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Lifestyle / Zdraví

Při akci Prahy 4 Den zdraví byl zájem o prevenci

Věnujte „10 minut svému zdraví“, to bylo heslo veřejné akce pod názvem Den zdraví, kterou pořádala Městská část Praha 4 ve spolupráci s Thomayerovou nemocnicí (TN). Událost se konala v úterý 15. září u OC Arkády a pro účastníky byl připraven pestrý program plný prevence, vyšetření, osvěty a poradenství v nejrůznějších oblastech medicíny či zdravého životného stylu. 

Zdravotníci z TN nabídli návštěvníkům například kurz první pomoci, poradenství v oblasti celiakie či měření cukru v těle, informace o prevenci rakoviny plic či představili projekt pro děti s názvem „Šetři své plíce“. Zájem o prevenci byl vysoký a například hladinu cukru v těle si ve stánku TN nechalo změřit více než 250 lidí.  

Součástí programu bylo i dárcovství krve a informace o tom, jak je tato „tekutina“ vzácná a nenahraditelná pro záchranu lidského života. Lidé se dozvěděli i to, kdo může krev darovat nebo jak samotné darování krve probíhá a kolik času je potřeba tomu věnovat.

Více informací o dárcovství krve najdete na webu TN. Za TN se Dne zdraví zúčastnili zdravotníci z interní kliniky, transfuzního oddělení, plicní kliniky a záchranáři.„Jsem nesmírně rád, že Praha 4 tuto důležitou preventivní akci uspořádala, protože starat se o své zdraví musíme opravdu preventivně a protože to, že nás nic nebolí a že nemáme nějaký zdravotní problém, ještě nic neznamená,“ řekl ředitel TN doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc.
 


Recepty na koktejly s italským likérem Bombardino

9. ledna 2021 v 15:20

Italský likér Bombardino je novinkou z destilerie Saint Roch, jedná se o kombinací karibského rumu a vaječného likéru. Bombardino je novinkou rozšiřující portfolio českého distributora prémiových alkoholických i nealkoholických nápojů a vín Premier Wines & Spirits. 

Přednáška pro dospělé: Normální šílenství

8. ledna 2021 v 19:00

Představení nové knihy rozhovorů o duševním zdraví, léčbě a přístupu k lidem s psychickým onemocněním ve středu 13. ledna v 19 hodin.

Přednáška online: Rok 2021 ve znamení kovového Buvola

7. ledna 2021 v 09:40

Městská knihovna připravila na 11. ledna v 19 hodin on-line přednášku Rok 2021 ve znamení kovového Buvola.

Další články
Nahoru