dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Pražský život

Při akci Noc venku se můžete vyspat ve spacáku či pod kartony. Budíček je v šest

V areálu kostela Panny Marie Sněžné na Jungmannově náměstí se ve čtvrtek uskuteční akce Noc venku, která má upozornit na problém bezdomovectví. Lidé se při ní mohou vyspat pod širým nebem.

Dobročinná akce začne v 18 hodin výstavou fotografií Pavla Pěnkavy a občanského sdružení Jako doma. Následovat bude duchovní promluva Michala Kaplánka. Jindřich Exner z pražského magistrátu bude informovat o zimních akcích pro lidi bez domova.

Následující přednáška bude o bezdomovectví z pohledu studenta sociální práce, lékařka Andrea Pekárková zase pohovoří o problematice zdravotní péče o lidi bez domova.

Vstupné? Třeba ponožky a cukr

Chybět nebude koncert Vlasty Horvátha  a kapel Audio Attaché a Jerusalem či promítání oceněného filmu Davida Vondráčka Láska v hrobě o životě dvou lidí bez domova na strašnickém hřbitově, z nichž už ani jeden není na živu. Míša Keroušová přečte své verše. Na závěr bude duchovní slovo.

Následovat bude ukládání ke spánku venku – dobrovolníci budou moci přespat ve spacáku, na karimatkách a v kartonech, které si donesou. Budíček bude v šest ráno. Vstupným na akci je cukr, čaj, konzervy, zimní rukavice, šály, ponožky či obvazy v minimální hodnotě padesát korun.

Akce se ve stejný den uskuteční v několika českých a slovenských městech – vedle Prahy také v Ostravě, Brně, Břeclavi, Olomouci, Bratislavě, Chomutově, Trutnově a Opavě. Akci pořádají sdružení S.A.D., Armáda spásy, Společnou cestou a Jabok.

Plakát k akci

noc-venku-nahled

* plakát k akci lze zvětšit


Další články
Nahoru