dnes
Pátek - jasno
4°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - zatazeno
1°C
Prezidentský vlak v čele s Bardotkou můžete vidět ještě týden
Prezidentský vlak 2018 v čele s lokomotivou řady 464.102 „ Ušatá“ v areálu NTM na Masarykově nádraží. Foto: ntm.cz

Prezidentský vlak v čele s Bardotkou můžete vidět ještě týden

Národní technické muzeum (NTM) prodlužuje pro velký úspěch prezentaci „Prezidentského vlaku 2018“ v Praze až do středy 19. září. Vlak je vystaven na Masarykově nádraží a na poslední cestu vyjede do Českých Budějovic, kde se 20. září představí na Dni železnice.

Prezidentský vlak 2018 připravilo NTM ve spolupráci s Českými drahami. Po dvouměsíční jízdě, během které ujel zhruba 4000 kilometrů a zaznamenal veliký zájem veřejnosti, se 28. srpna vrátil do Prahy, kde je vystaven v areálu historického depa a dílen na Masarykově nádraží v Praze.

Souprava vlaku je sestavena pro příležitost připomenutí letošního 100. výročí vzniku Československé republiky. Tvoří ji salonní vůz T. G. Masaryka Aza 1–0080 z roku 1930, salónní vůz Františka Ferdinanda d‘Este z roku 1909 Aza 1–0086, používaný i československými prezidenty, a salónní vůz Salon 001, vyrobený pro československé prezidenty v roce 1968. Připojen je také vůz Ca 4–5086 z roku 1931, kde je umístěna výstava prezentující cestování československých prezidentů po železnici.

Návštěvníci budou mít možnost si prohlédnout „Prezidentský vlak 2018“ vedený lokomotivou řady T 478.1010 „Zamračená neboli Bardotka“ naposledy 20. září v Českých Budějovicích, kde se stanou jedním z hlavních lákadel programu Dne železnice.


Odtah vozidla při havárii na vodovodní či kanalizační síti hradí PVK

Včera ve 12:11

Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě. „Vůz vždy zamíří na odstavné parkoviště, kde je bezplatně vydán majiteli....

Na střeše Kliniky chce skupina pěti aktivistů zůstat i další dny

15. ledna 2019 v 11:15

Na střeše bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově nadále zůstává skupina pěti aktivistů, pro které bylo Autonomní sociální centrum Klinika domovem. Obávají se, že budova vlastněná Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) zůstane po vyklizení prázdná, proto plánují na střeše...

Další články
Nahoru