dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
Prezident Zeman: Začnu otravovat politiky s Kaplického knihovnou. Na Letnou patří, tvrdí
Představa schodiště k budově knihovny na Letné. Vizualizace: Future Systems

Prezident Zeman: Začnu otravovat politiky s Kaplického knihovnou. Na Letnou patří, tvrdí

Prezident Miloš Zeman chce vrátit nerealizovaný projekt knihovny Jana Kaplického na pražskou Letnou. Řekl to na setkání s občany při návštěvě v Liberci.

„Je mi líto, že se nepostavila. Pokusím se přimluvit, aby se vrátil tento projekt tam, kam patří, to znamená na Letnou," řekl lidem na hlavním libereckém náměstí.

Anketa

Podporujete snahu prezidenta Zemana vrátit projekt Kaplického knihovny na Letnou?

34.4%
(34.4%)
65.6%
(65.6%)
„I když prezident nemá příliš velké kompetence, může si ale povolávat ministry, chodit do parlamentu, chodit na zasedání vlády a otravovat tak dlouho, až se mu nakonec někdy, ne vždy, vyhoví," poznamenal Zeman.

Nová budova Národní knihovny v Praze na Letné měla být první významnou stavbou uznávaného britského architekta českého původu Jana Kaplického v jeho staré vlasti. Takzvaný blob zvítězil v březnu 2007 v architektonické soutěži, nikdy se však nerealizoval.

Okolo ambiciózního návrhu se rozpoutala bouřlivá diskuse, která postupně dostala politický rozměr. Proti stavbě se postavil tehdejší prezident Václav Klaus i další pražští politici hlavně z ODS. To Zeman, jak včera přiznal, je zastáncem Kaplického knihovny.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru