dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Prezident už nesleduje zasedání pražských zastupitelů, byl odstraněn. Nikdo neví, kde je
Obraz prezidenta býval na zdi napravo od dveří do sálu (červená šipka). Nyní je tam místo něj znak Prahy, který byl původně nad dveřmi (černá šipka). Foto: archiv

Prezident už nesleduje zasedání pražských zastupitelů, byl odstraněn. Nikdo neví, kde je

Nad městským znakem v jednací síni pražského magistrátu chybí portrét prezidenta republiky. Ještě při zářijovém jednání tam přitom Miloš Zeman „visel“ a v minulosti i jeho předchůdci Václav Klaus a Václav Havel.

Město v současné době vede jednobarevná vláda TOP 09, která je dlouhodobým kritikem Zemana. Je to důvodem, že v jednacím sále úřední budovy portrét hlavy státu chybí? Neměly by jít v takovém případě odlišné názory stranou?

Pražský primátor Tomáš Hudeček na dotaz serveru Pražský patriot ohledně chybějícího obrazu se smíchem odpověděl, že prezident prostě zmizel. „Když jsem to viděl, dělal jsem si legraci, že u mě v kanceláři není,“ řekl.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru