dnes
Úterý - jasno
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
Prezident Zeman: Blanka je tunel, na stříhání pásek nepřijedu
Tunel Blanka během výstavby. Foto: archiv

Prezident Zeman: Blanka je tunel, na stříhání pásek nepřijedu

Prezident Miloš Zeman se nezúčastní otevření tunelového komplexu Blanka v Praze, které se plánuje na září. Stavba podle Zemana spojuje oba významy slova tunel. Řekl to na závěrečné tiskové konferenci k návštěvě Středočeského kraje.

„I kdybych byl pozván na otvírání tunelu Blanka a případné přestřihování pásky, zcela určitě se nezúčastním," řekl prezident.

Tunelový komplex Blanka by se podle současných plánů měl otvírat v září, původně to ale mělo být už před několika lety. Otevření zpozdila například výměna kabelů, které poškodila voda, ale třeba i problémy s proplácením faktur za vícepráce na stavbě tunelu.

Do řešení problémů s touto stavbou se prezident zapojit neplánuje. „Já se nerad pletu do věcí, které jsou v kompetenci v daném případě pražského magistrátu," uvedl Zeman.

Tunelový komplex, který měl řidičům sloužit už před čtyřmi lety, vyšel zatím na 37 miliard korun. Stavbu zahájila radnice, kterou tehdy vedl primátor Pavel Bém (ODS). Od té doby se práce prodražily minimálně o šest miliard korun.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru