dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Prezident a vláda začnou jezdit komunikačním metrem, které mělo být původně seznamkou
A co je vám po tom, pane? Foto: DPP

Prezident a vláda začnou jezdit komunikačním metrem, které mělo být původně seznamkou

Když v listopadu 2013 začal jezdit v pražském metru takzvaný seznamovací vagon, dostalo se díky tomu pražské metro do světových médií. Cestující v Praze však kontroverzní projekt nezaujal, nadšení iniciátorů proto rychle opadlo.

Nyní by chtěl pražský dopravní podnik projekt komunikačního vagonu oživit novou kampaní „Seznamte se s“. Ta každý měsíc přinese jedno téma, o kterém se cestující dozvědí několik zajímavostí z informačních rámečků umístěných uvnitř vagonu.

Celkem osm různých vizuálů v českém a anglickém jazyce bude rozmístěno v rámečcích o velikosti 49×49 centimetrů uvnitř komunikačního vagonu. Tématem pro leden je Česká republika a cílem je především připomenout cestujícím vznik samostatného českého státu.

Během tohoto měsíce se lidé například dozvědí více o pojmech Čechy a Česko, o prezidentovi republiky, vládě a parlamentu, ale také o vstupu země do NATO a Evropské unie. Po přečtení výkladu potom na cestující čeká doplňující otázka. Správnou odpověď na ni naleznou prostřednictvím QR kódu, umístěného na spodním okraji rámečku.

seznamte-se-s-metro-nahled

Vzdělávací témata v rámci kampaně „Seznamte se s“ se budou každý měsíc obměňovat. Pro letošní jsou přichystány materiály například o české historii i dějinách dopravního podniku, který letos oslaví 90 let od zahájení pravidelného provozu autobusů a 140 let od vzniku pražské MHD.

Komunikační vagon naleznou cestující každý den uprostřed vlakové soupravy na trase metra A.


Další články
Nahoru