Dnes Čtvrtek - polojasno 14°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 14°C
Čtvrtek 21. 9. 2023
Svátek má Matouš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Prevence kyberšikany před radnicí ve Vodičkově ulici
Foto: Praha 1

Prevence kyberšikany před radnicí ve Vodičkově ulici

Dnešní ráno, 19. července, patřilo před budovou úřadu ve Vodičkově ulici prevenci kyberšikany. Příslušnice Krajského ředitelství policie hlavního města tak informovaly kolemjdoucí o nástrahách internetového prostředí.

Akce byla zaměřena zejména na seniory, kteří jsou podvodníky vyhledávanou věkovou skupinou. Ti se dozvěděli o důležitosti pravidel chování v internetovém prostředí, ať už se jedná o přihlašovací údaje do internetového bankovnictví nebo o prodej zboží na inzertních portálech.

Obětí podvodu se může stát opravdu každý, podvodníci jsou vynalézaví a vymýšlejí stále nové metody a příběhy, kterými donutí svou oběť ke zkratkovitému a neuváženému jednání.

Podívejte na stránky Policie České republiky na tomto odkazu https://www.policie.cz/clanek/nepindej.aspx. Kromě užitečných informací si můžete udělat test, jestli umíte včas odhalit, že na vás útočí online podvodník.
Autor: Alo

Na Ostrově Štvanice zemřel před hudebním klubem muž

10. září 2023 ve 21:44

Před klubem na Ostrově Štvanice u Hlávkova mostu zemřel po fyzickém napadení muž. Podle informací pražské policie, která případ vyšetřuje, úmrtí podle policistů nepředcházela potyčka vícero osob. Zároveň nesdělili, před jakým klubem k napadení došlo. V prostorách, které v minulosti byly součástí...

Hasiči zasahovali na Novém Městě

27. srpna 2023 v 10:03

V pátek 25. srpna ve 21:26 vyjely jednotky pražských hasičů do ulice Biskupský dvůr na Novém Městě k požáru klimatizace.

Další články
Nahoru