dnes
Čtvrtek - polojasno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C

Převáželi luxusní auta do Srbska. Hrozí jim osm let

Detektivové z odboru hospodářské kriminality třetího policejního obvodu odhalili zkušené podvodníky, kteří přijeli do Prahy za účelem podvodného pořízení luxusních vozů, které pak chtěli převézt do Srbska. Kriminalisté disponovali informacemi, že v polovině prosince by mělo dojít k podvodnému získání tří luxusních vozidel značky Audi A5 v jednom z autosalonů na Praze 3. Policisté proto shromažďovali a prověřovali veškeré informace a indicie a 13. prosince se jim pak podařilo přímo v autosalonu zadržet dva cizince ve věku 42 a 49 let.

Oba muži skončili na služebně a policisté navíc v evidencích zjistili, že se jim podařilo zadržet zkušené recidivisty, kteří se takovými podvody doslova živí. Policisté měli zprvu ztíženou práci v tom, že zadržení se prokazovali padělanými doklady a vystupovali tak pod falešnou identitou. Nicméně detektivům se i přesto podařilo zjistit, že jeden z pachatelů už měl z minulosti dokonce za trestnou činnost související s automobily uložený trest vyhoštění na dobu neurčitou. Kolegové z Obvodního ředitelství navíc prověřují tyto cizince z nevrácení zapůjčených vozidel z půjčoven.

Padělané doklady

Detektivové během svého pečlivého a důsledného vyšetřování zjistili, že dvojice pravidelně cestovala mezi Českou republikou, Srbskem a Bosnou a Hercegovinou, kde si s padělanými dokumenty zapůjčovala luxusní vozy a následně je prodávala. Kriminalisté samozřejmě požádali kolegy z cizinecké policie o odborné vyjádření k zajištěným cestovním pasům. Ti potvrdili, že se jedná o celkový padělek a v současné chvíli tak cizinci čelí obvinění ze spáchání trestného činu padělání a pozměnění veřejné listiny, cestovní pasy totiž užívali jako veřejnou listinu.

Škoda za tři miliony

Vyšetřovatel navíc dvojici obvinil ze spáchání pokusu trestného činu podvodu a maření výkonu úředního rozhodnutí, za což jim vzhledem k více než třímilionové škodě hrozí až osmileté vězení. Obvinění následně putovali do vazební věznice, kam je umístil soudce.

V souvislosti s tímto případem žádají kriminalisté zejména další poškozené pracovníky autosalonů nebo půjčoven vozů, aby kontaktovali bezplatnou tísňovou linku 158 a nahlásili další podvodné skutky těchto cizinců.

 


Praha pomáhá v integraci dětí a žáků s odlišným mateřským jazykem

Včera ve 20:27

Školy a školky na území hlavního města mohou žádat o další podporu z Operačního programu Praha – pól růstu České republiky (OP PPR) v rámci vyhlášené výzvy na podporu mateřských, základních a středních škol, především ve vztahu k vytváření inkluzívního prostředí a k začleňování dětí, žáků a...

Záhady lidského srdce. Jak poznat, když volá o pomoc? Přednáška pro veřejnost zdarma

Včera v 19:48

V kině Atlas se 30. listopadu od 14:30 koná přednáška a beseda s MUDr. Petrem Malcem věnovaná lidskému srdci a tomu, jak poznat, když volá o pomoc. Přijďte se dozvědět víc a ptát se na to, co vás zajímá. Akce je zdarma.

Pražský radní chodí do několika škol

Včera v 17:59

Třídy základních pražských škol, jejichž žáci se zúčastnili výtvarné soutěže „Městská policie očima dětí“ k 25. výročí Městské policie hlavního města Prahy, začínají tento týden své vyučování za přítomnosti nečekané návštěvy. Pražský radní Libor Hadrava plní svůj slib a na jejich půdě předává...

V ulici Bronzová nepoteče voda

Včera ve 14:48

Od 8 do 16 hodin bude zítra přerušena dodávka pitné vody v ulici Bronzová 2026/33; z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Aspoň na víkend vstupte do říše pohádek

Včera ve 13:44

V Českém muzeu hudby se v sobotu 25. listopadu od 13 do 17 hodin koná další akce z cyklu Aspoň na víkend. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na velké dobrodružství a setkání s pohádkovými bytostmi. Během zábavného odpoledne křížem krážem procestují svět pohádek a vyzkouší si tak svoji odvahu...

Buď režisérem svého života. Schola Pragensis 2017

Včera ve 13:35

Přehlídka středního a vyššího odborného školství Schola Pragensis má letos již 22. ročník. Její motto „Buď režisérem svého života“ je určeno především žákům 9. tříd základních a speciálních škol, kteří se právě teď rozhodují jaký studijní či řemeslný obor vybrat. Samotná přehlídka nabízí i kurzy,...

Kouřovou metodou odhalily PVK 26 závad na připojení ke kanalizační síti

Včera ve 13:17

Pražské vodovody a kanalizace v letošním roce zintenzivnily průzkum splaškových stok, kanalizačních přípojek a vnitřní kanalizace nemovitostí pomocí tzv. kouřové metody. Důvodem je přetěžování čerpacích stanic a pobočných čistíren odpadních vod.

Praha přebírá štafetu od Vídně, příští rok bude hostit konferenci zaměřenou na oblast center sdílených služeb

Včera ve 12:08

Praha byla vybrána jako další z měst, kde se příští rok uskuteční konference center sdílených služeb. Pomyslnou pořadatelskou štafetu pro rok 2018 přebírá od Vídně. 

Začíná festival Den flamenka

Včera v 09:42

Oslavy Mezinárodního dne flamenka, které vypuknou v Praze již 23. listopadu, prohřejí a rozpálí chladný pražský podzim andaluským sluncem, vášní a temperamentem. 

Praha – Koloděje: Přerušení dodávky vody

Včera v 09:25

Zítra 23. listopadu bude od 8 do 15 hodin přerušena dodávka pitné vody v ulicích: Panenky; Za vinicí; z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Fenomén Masaryk: Přednáška v muzeu zdarma

Včera v 09:22

Tatíček nebo první český feminista? Největší Čech nebo „ohavný zrádce národa“? Zakladatel státu nebo rozbíječ monarchie? Individualista nebo vůdce milionů?

Centrum moderní neurorehabilitace ERGO Aktiv otevře dveře

Včera v 08:34

Den otevřených dveří ERGO Aktivu se bude konat ve čtvrtek 23. listopadu. ERGO Aktiv je centrum moderní neurorehabilitace, kam dochází lidé po mozkových příhodách a získaném poškození mozku.

Nad den pod zem: Tajemné podzemí Prahy

Včera v 07:57

V sobotu 25. a v neděli 26. listopadu se v rámci projektu Nad den pod zem podívejte do unikátních prostor pražského podzemí.

Další krátké zprávy
Nahoru