Dnes Sobota - prehanky-dest 20°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 22°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Převaděč vezl v dodávce dvacet uprchlíků ze Sýrie, zadrželi ho u Prahy
Policejní hlídka zadržela podezřelé auto na dálnici u Prahy. Foto: Karel Netolický

Převaděč vezl v dodávce dvacet uprchlíků ze Sýrie, zadrželi ho u Prahy

Minulý týden ve čtvrtek 24. srpna kolem třetí hodiny v noci si policisté z pražské cizinecké policie povšimli na Pražském okruhu dodávky s cizí státní poznávací značkou, jejíž řidič se v okamžiku spatření hlídky začal chovat nestandardně. Záhy se ukázalo, co bylo příčinou. O případu informovala mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Policisté auto zastavili na šestém kilometru ve směru na Plzeň. Okamžitě po jeho zastavení ucítili ze zadní části silný zápach. Při otevření nákladového prostoru nalezli celkem dvacet mužů, kteří se tísnili v dodávce na zemi.

„Policisté na místě řidiče omezili na osobní svobodě a převezli na policejní služebnu pro podezření z trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice,“ sdělila Kropáčová.

Všech dvacet mužů ve věku od čtrnácti do osmačtyřiceti let původem ze Sýrie taktéž převezli na policejní služebnu a po zjištění jejich totožnosti byli v průběhu pátečního dne zpět vráceni na Slovensko, kde již v předchozí době zažádali o azyl.

„V případě prokázání viny jednadvacetiletému cizinci za převaděčství hrozí trest odnětí svobody v délce až osm let,“ dodala policejní mluvčí.


Autor: Karel Netolický
Další články
Nahoru