dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Přestupní stanice metra Muzeum bude rok uzavřena. A po ní Invalidovna
Stanice metra Muzeum na trase A. Foto: Jorge Royan / Wikimedia Commons

Přestupní stanice metra Muzeum bude rok uzavřena. A po ní Invalidovna

Zhruba v polovině příštího roku začne metro opět zastavovat ve stanici Národní třída. Pár měsíců poté však dojde k další dlouhé uzavírce stanice, navíc přestupní, a tudíž jedné z nejdůležitějších. Muzeum na „áčku“ bude kvůli rekonstrukci nástupiště uzavřeno zhruba rok.

„V současné době je projektována dokumentace na rekonstrukci nástupiště stanice metra Muzeum A. Předpoklad zahájení realizace je na konci roku 2014, dokončení do konce roku 2015,“ sdělila serveru Pražský patriot Aneta Řehková z tiskového oddělení pražského dopravního podniku.

Jelikož Muzeum je velmi vytížená přestupní stanice mezi „áčkem“ a „céčkem“, uvažuje se novým a inovativním přístupem k postupu výstavby. „Při rekonstrukci bude zvoleno podélné dělení nástupiště, a tím bude provoz stanice vyloučen vždy pouze na jedné koleji,“ pokračovala Řehková.

Přestup tak bude umožněn přejezdem do následující stanice a přestupem do soupravy jedoucí v opačném směru. Lidé tak nebudou nuceni používat náhradní povrchovou dopravu.

„Naším cílem je, aby proběhly práce nezbytně nutné, ale zároveň, aby nebyl narušen provoz pro cestující,“ zdůraznila Řehková.

Na rekonstrukci Muzea se naváže uzavřením další stanice. Na konci roku 2015 přestanou zastavovat soupravy metra ve stanici Invalidovna na „béčku“. Soukromý investor chce totiž u stanice stavět. Měl by také financovat obnovu stanice.

„V důsledku navrhovaného projektu jsou nyní řešeny podrobné podmínky majetkoprávního vypořádání. Uzavření bude záviset na dohodách mezi investorem a dopravním podnikem,“ dodala Aneta Řehková.


Další články
Nahoru