dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Přestřelka mezi ANO a TOP 09 kvůli smsce. Primátor je pokrytec, sdělila Krnáčová. Je jako Kočí, zlobí se Hudeček
Pražský primátor Tomáš Hudeček naštval hnutí ANO. Foto: David Sedlecký / Wikimedia Commons

Přestřelka mezi ANO a TOP 09 kvůli smsce. Primátor je pokrytec, sdělila Krnáčová. Je jako Kočí, zlobí se Hudeček

O případné povolební spolupráci mezi hnutím ANO a stranou TOP 09 v Praze se spekuluje už dlouho, ale dnes tento povolební scénář dostal vážné trhliny. Kandidáti ANO dnes přišli s velkou kritikou současného Tomáše Hudečka. Překvapený primátor se zmohl na reakci, která jen potvrdila vykopání „válečné sekery“.

„Kandidátka na primátorku hnutí ANO Adriana Krnáčová dostala od současného primátora Tomáše Hudečka nabídku, aby se s ním setkala, s tím, protože se zástupci ostatních stran kandidujících do pražského zastupitelstva už se sešel. Řekli jsme ne. Jednat budeme až po volbách, nikoli za zády Pražanů,“ napsali kandidáti ANO v dnešním tiskovém prohlášení.

„Snaží se s ANO předvolebně vyjednávat, zároveň v rámci kampaně veřejně tvrdí, že s hnutím ANO jeho strana nikdy spolupracovat nebude. Říkáme ne pokrytectví primátora, který nedrží dané slovo,“ píší dále kandidáti.

„Psal jsem paní Krnáčové, protože jsem chtěl vědět, s čím jde ANO do pražských voleb. To mě ostatně zajímá stále, neboť do včerejška toto hnutí nemělo zveřejněný program pro Prahu, ale pouze několik populistických hesel,“ reagoval primátor Hudeček.

„Stejně, jako spolu jednají politici ve sněmovně, i já hovořím s představiteli demokratických politických subjektů v Praze. Je normální, že spolu politici mluví, nenormální je zveřejňování esemesek, které si pamatujeme od Kristýny Kočí z Věcí Veřejných,“ sdělil.

„Nechceme, aby na magistrátu seděl obžalovaný primátor. TOP 09 chce svěřit řízení hlavního města obžalovanému primátorovi, který lhal, když tvrdil, že v případě obžaloby v kauze Opencard z funkce odstoupí,“ sděluji kandidáti ANO.

„Příkladem klientelistických a korupčních vazeb současné radnice v čele s primátorem Hudečkem je existence takzvaného Institutu plánování a rozvoje Prahy (IPR). Řízením IPR je bez výběrového řízení pověřen Hudečkův kamarád Tomáš Ctibor, developer a konzultant v oboru nemovitostí, který má bez potřebného vzdělání vyšší plat než primátor,“ neberou si servítky kandidáti ANO.

„Jediné, co o pražském ANO víme, je, že ho vede paní Radmila Kleslová, která je dvorní dámou kmotra Tomáše Hrdličky z Prahy 10,“ naváží se do politického konkurenta Tomáš Hudeček.

„Považujeme za skandální, že si TOP 09 a její primátor dělají předvolební kampaň za peníze daňových poplatníků. Pan Hudeček si z veřejného rozpočtu nejprve objednal plakáty, kde se pochlubil svými úspěchy,“ uzavírají kandidáti ANO do pražského zastupitelstva.


Další články
Nahoru