Dnes Čtvrtek - zatazeno 5°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 7°C
Čtvrtek 2. 2. 2023
Svátek má Nela
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Zpravodajství

Přestavba sokolovny U Hrušky

Po přestavbě vznikne nově z motolské sokolovny U Hrušky víceúčelový objekt s možností celodenního využívání. To si však vyžádá jak dodatek ke smlouvě o dílo se zhotovitelem, tak i dodatečné navýšení nákladů o cca 15 milionů korun. 

Celkové náklady na revitalizaci dřívější sokolovny tedy činí 95 milionů korun. Obojí v pondělí schválila Rada hl. m. Prahy.

Po dokončení rekonstrukce bude celý objekt U Hrušky i s příslušnými pozemky svěřen zřizovací listinou do správy Domu dětí a mládeže Praha 5, příspěvkové organizace hl. m. Prahy.

„Na pondělním jednání rady jsme schválili dokončení rekonstrukce objektu U Hrušky v pražském Motole. Jedná se o objekt dříve funkční sokolovny. Na základě participace v místě s ohledem na citlivost a potřeby místních v dané lokalitě došlo v průběhu rekonstrukce objektu ke změně jeho finálního užívání. Objekt přejde do správy Domu dětí a mládeže Prahy 5. Doufám, že se tam budou moci rozvíjet další generace mladých sportovců a objekt naváže na svoji historickou tradici Sokolovny,“ uvedl radní hl. m. Prahy pro oblast majetku Jan Chabr.

„Jsem moc ráda, že léta nevyužívaný objekt bude zase sloužit občanům Motola. Je to zařízení, které místním citelně chybělo a těším se, až objekt dříve oblíbené sokolovny znovu ožije,“ dodává starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková.


Autor: TZ, red

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

30. ledna 2023 ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru