Dnes Úterý - obcasny-dest 16°C
Zítra Středa - obcasny-dest 14°C
Úterý 24. 5. 2022
Svátek má Jana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Přestavba sokolovny U Hrušky

Po přestavbě vznikne nově z motolské sokolovny U Hrušky víceúčelový objekt s možností celodenního využívání. To si však vyžádá jak dodatek ke smlouvě o dílo se zhotovitelem, tak i dodatečné navýšení nákladů o cca 15 milionů korun. 

Celkové náklady na revitalizaci dřívější sokolovny tedy činí 95 milionů korun. Obojí v pondělí schválila Rada hl. m. Prahy.

Po dokončení rekonstrukce bude celý objekt U Hrušky i s příslušnými pozemky svěřen zřizovací listinou do správy Domu dětí a mládeže Praha 5, příspěvkové organizace hl. m. Prahy.

„Na pondělním jednání rady jsme schválili dokončení rekonstrukce objektu U Hrušky v pražském Motole. Jedná se o objekt dříve funkční sokolovny. Na základě participace v místě s ohledem na citlivost a potřeby místních v dané lokalitě došlo v průběhu rekonstrukce objektu ke změně jeho finálního užívání. Objekt přejde do správy Domu dětí a mládeže Prahy 5. Doufám, že se tam budou moci rozvíjet další generace mladých sportovců a objekt naváže na svoji historickou tradici Sokolovny,“ uvedl radní hl. m. Prahy pro oblast majetku Jan Chabr.

„Jsem moc ráda, že léta nevyužívaný objekt bude zase sloužit občanům Motola. Je to zařízení, které místním citelně chybělo a těším se, až objekt dříve oblíbené sokolovny znovu ožije,“ dodává starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková.


Autor: TZ, red

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

18. května 2022 ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Další články
Nahoru