Dnes Středa - polojasno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Přestavba koupaliště v Motole asi nebude, radní nechce dát peníze
Koupaliště Motol. Foto: archiv

Přestavba koupaliště v Motole asi nebude, radní nechce dát peníze

Dlouho plánovaná rekonstrukce pražského koupaliště Motol zřejmě nebude, město na ni nemá vyčleněné peníze a ani se je vyčlenit nehodlá. Na čtvrtečním jednání městského zastupitelstva to řekl radní Prahy pro finance Zdeněk Kovářík (ODS).

Podle jeho kolegyně v radě, náměstkyně primátora Jany Komrskové (Piráti), je však záměr kvůli špatnému stavu stávajících budov nutný. Projekt rekonstrukce, který již má stavební povolení, čelí kritice místních obyvatel, podle kterých je předimenzovaný.

Koupaliště se nachází u Motolských rybníků mezi Plzeňskou a Zahradníčkovou ulicí. Město tam podle dřívějších informací plánuje postavit novou budovu s řadou služeb, například restaurací, saunou či wellness. To kritizovali místní obyvatelé ze sousedského spolku Homolka – Motol, připomínky k rozsahu projektu měla i radnice Prahy 5.

Po čtvrtečním vyjádření radního města pro finance se však zdá další diskuze o podobě projektu bezpředmětná.

„Celoměstsky nezbytná investice to není, město to v žádném případě nebude financovat. Peníze na realizaci nemáme, rozhodně se je vyčlenit nechystám. V dalším rozpočtu to bude to samé, protože máme celoměstsky věci, které realizovat musíme. Stoprocentně to není tak, že bych se chystal něco takového financovat," řekl Kovářík.

Komrsková uvedla, že o úpravách projektu město jednalo a podle jejího názoru výhradám radnice Prahy 5 vyhovělo. Zástupci místních obyvatel, kteří na čtvrtečním jednání zastupitelů k tématu vystoupili, podle ní odmítají přistoupit na kompromisní řešení. K vyjádření Kováříka pak náměstkyně uvedla, že rekonstrukce je nutná.

„Když s tím místem vůbec nic neuděláme, tak dojde bohužel k tomu, že ty stavby, co jsou tam teď v žalostném stavu, tak půjdou k zemi a neuděláme tam nic. Tak to bohužel je, máme na to posudek," řekla.


Autor: ČTK

Na dvou místech se srazil vlak s člověkem

17. června 2024 v 16:55

Smrtelná nehoda se stala na koridoru, kudy jezdí řada rychlíků. Omezení se tak dotklo mimo jiné spojů Ostravan, Západní expres či Bavorský expres. Některé soupravy nabraly více než hodinové zpoždění, jiné dráhy rovnou odřekly.

Motorka srazila nezletilou dívku

17. června 2024 v 16:25

Nezletilou dívku srazila v pondělí dopoledne motorka. Stalo se to v ulici Trojská nedaleko gymnázia. Mladý motorkář se zranil na hlavě, ale hůře dopadla dívka. Podle záchranářů měla mnohačetná poranění, musela být dokonce uvedena do umělého spánku. Okolnosti srážky vyšetřují...

Další články
Nahoru