dnes
Čtvrtek - jasno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Přestavba Jedličkova ústavu na Vyšehradě vyjde na 230 milionů
Jedličkův ústav v areálu Vyšehradu. Foto: Michal Klajban / Wikimedia Commons

Přestavba Jedličkova ústavu na Vyšehradě vyjde na 230 milionů

Nová stavba v rámci Jedličkova ústavu na Vyšehradě vyjde na 230 milionů korun. Původní odhady se pohybovaly kolem 80 milionů korun. Radní projekt posoudí a zváží, zda takovou sumu investovat, řekla v rozhovoru s ČTK radní pro školství Irena Ropková (ČSSD).

Vzniknout mají moderní nahrávací studio, sál a zkušebna. V hudebních prostorách budou mimo jiné zkoušet handicapovaní muzikanti ze skupiny The Tap Tap, kteří mají nyní k dispozici nevyhovující prostory.

Přestavbu ústav připravuje deset let. „Záměr podporuji, ovšem náklady na stavbu se radikálně navýšily, rozhodnutí tedy bude na radě hlavního města," řekla Ropková. „Tak obrovskou investici rozhodně nemůžeme udělat na úkor škol, které také potřebují rekonstrukci," doplnila.

Podle aktuálního projektu budou stavební práce stát 200 milionů. Na zhruba 30 milionů vyjde speciální vybavení pro zacházení se zvukovým a obrazovým záznamem a zařízení koncertně divadelního sálu a auly pro 200 lidí. 

„Po dlouholetých zkušenostech víme, že zvukaři a střihači jsou atraktivní na trhu práce. Jde o zaměstnání, které díky pokročilým technologiím mohou vykonávat i lidé s těžšími postiženími," řekl ČTK za The Tap Tap Šimon Ornest. Na vybavení sbírají handicapovaní hudebníci peníze ve veřejné sbírce. Pomoc by měla přijít i od ministerstva financí.

Jedličkův ústav, který je příspěvkovou organizací města, se zaměřuje na výuku a integraci dětí s handicapem. Tělesně postižené klienty se pokouší připravit na samostatný život.

 


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru