Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 8°C
Středa 29. 3. 2023
Svátek má Taťána
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Přestaňte komplikovat lidem život, vyzvalo zastupitelstvo Prahy 8 radního pro dopravu Scheinherra
Kolony jsou na pražských silnicích velmi častým jevem. Foto: Jan Puci

Přestaňte komplikovat lidem život, vyzvalo zastupitelstvo Prahy 8 radního pro dopravu Scheinherra

Zastupitelé Prahy 8 dnes přijali usnesení, kterým reagují na výrazně zhoršenou dopravní situaci na území osmé městské části. Vyzvali pražského radního Adama Scheinherra (Praha Sobě), aby přestal podnikat kroky, kterými pod různými záminkami komplikuje život řidičům. A také aby při přípravě dopravních opatření více dbal na stanoviska městských částí. Usnesení nepodpořila opozice.

V souvislosti s uzavírkami komunikací je momentálně velmi špatně průjezdná ulice Zenklova jak pro automobilisty, tak pro MHD a záchranáře, uvedla v tiskové zprávě Praha 8.

Magistrát zároveň dnes zúžil přechod na ulici Střelničná na Ládví, kde došlo k zúžení dvou pruhů do jednoho. Praha 8 se zúžením dvou pruhů na jeden nesouhlasí a obává se dalších dopadů na plynulost dopravy – zhoršení průjezdnosti, kolony, delší časy dojezdu.

Naopak navrhla řešení v podobě semaforu, které magistrát podle tvrzení městské části označil za ekonomicky nevýhodné.

Proto zastupitelstvo Prahy 8 schválilo výzvu náměstkovi primátora pro dopravu. Pro hlasovali zastupitelé ODS Praha 8, ANO a TOP 09, naopak usnesení nepodpořili zastupitelé Pirátů Praha 8, Osmičky žije a Zelených. 

„Zastupitelstvo městské části Prahy 8 vyzývá náměstka primátora pro dopravu Adama Scheinherra z Prahy Sobě, aby zanechal veškerých kroků v dopravě, které pod různými záminkami, jako je zvýšená bezpečnost nebo rozvoj cyklodopravy, v reálu pouze komplikují dopravu na území MČ Praha 8, ale i v celé Praze, a zhoršují životní prostředí i celkový životní komfort občanů Prahy,“ píše se v usnesení.

„Vyzývá náměstka primátora pro dopravu, aby při přípravě dopravních opatření více dbal stanovisek jednotlivých městských částí,“ je také v dokumentu.

S Adamem Scheinherrem se opakovaně dostávají do křížku některé další městské části. Například nedávno protestovala Praha 5 proti opatření na Plzeňské ulici v oblasti Motola, kde došlo k zúžení na jeden pruh, což by působilo problémy sanitkám mířícím do nemocnice. Po kritice městské části i záchranářů magistrát od kontroverzního opatření upustil.

Po té, co došlo v roce 2019 k výměně vedení Prahy 1, má tato městská opakovaně spory s hlavním městem právě kvůli dopravě. Neshody panovaly například kolem uzavření časti Smetanova nábřeží pro auta jedoucí ve směru na Staroměstskou.

Adam Scheinherr kritiku dlouhodobě odmítá. Podle svých slov s odpovědnými představiteli městských částí průběžně komunikuje a radnice jsou o dopravních plánech magistrátu s předstihem informovány. 

Dopravu v hlavním městě do konce letošního roku zkomplikuje minimálně 16 významných dopravních omezení. Množství oprav kritizovala v uplynulých týdnech opozice v pražském zastupitelstvu .

ODS vedení města vytýká špatnou koordinaci oprav a požadují zřízení speciálního koordinátora, který bude mít za úkol zlepšit plánování dopravních staveb a uzavírek a zprůjezdnit Prahu.

Podle Scheinherra to je zbytečné, neboť již existuje v podobě magistrátního odboru pozemních komunikací a drah, kde se všechny žádosti, a to i od soukromníků, scházejí. Magistrát prý navíc každý měsíc připravuje informační materiál s plánem oprav, se kterým se může kdokoliv včas seznámit.


Autor: Jan Puci

Vyjíždějí sezonní vlaky a cyklobus

25. března 2023 v 06:29

V sobotu 25. března opět vyjedou po zimní přestávce víkendové rekreační vlaky Pražské integrované dopravy dopravců České dráhy a KŽC Doprava, které spojují hlavní město s turisticky atraktivními destinacemi ve středních Čechách i sousedních krajích. Stejně jako v loňském roce se i letos můžete...

V Praze 18 budou poslední březnový týden jednat výbory zastupitelstva

23. března 2023 ve 22:10

Řádné zasedání Výboru pro školství, vzdělávání a sport ZMČ Praha 18 se uskuteční v pondělí 27. března od 17 hodin v obřadní síni radnice v Bechyňské ulici.

Praha 4: Do konce roku se konají na Spořilově farmářské trhy, pozor na dopravu

22. března 2023 ve 12:25

Z důvodu konání farmářských trhů bude pravidelně uzavírána horní část Roztylského náměstí při ulicích Boční I a Boční II – pod ulicí Hlavní, na Spořilově každou sobotu až do 23. prosince.

Začíná rekonstrukce části Prosecké

20. března 2023 ve 12:03

V sobotu 25. března začne rekonstrukce Prosecké ulice v Praze v úseku od křižovatky Prosecká x Vysočanská až po křižovatku ulic Prosecká x Na Vyhlídce x Nad Krocínkou. 

Rekonstrukce ulice U Nemocnice na Karlově náměstí

19. března 2023 v 07:16

Technická správa komunikací (TSK) zahájí ve čtvrtek 23. března další etapu rekonstrukce obvodové komunikace Karlova náměstí v jeho jižní části v úseku mezi ulicí Vyšehradskou a U Nemocnice.  

Začne rekonstrukce části Podbělohorské ulice

17. března 2023 v 09:18

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 20. března rekonstrukci vozovky a chodníků v ulici Podbělohorská v Praze 5, v úseku od křižovatky s ulicí Pod stadiony, cca 180 m směrem k ulici Smrčinská.

Další články
Nahoru