Dnes Středa - skorojasno 14°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 14°C
Středa 27. 10. 2021
Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Přestaňte komplikovat lidem život, vyzvalo zastupitelstvo Prahy 8 radního pro dopravu Scheinherra
Kolony jsou na pražských silnicích velmi častým jevem. Foto: Jan Puci

Přestaňte komplikovat lidem život, vyzvalo zastupitelstvo Prahy 8 radního pro dopravu Scheinherra

Zastupitelé Prahy 8 dnes přijali usnesení, kterým reagují na výrazně zhoršenou dopravní situaci na území osmé městské části. Vyzvali pražského radního Adama Scheinherra (Praha Sobě), aby přestal podnikat kroky, kterými pod různými záminkami komplikuje život řidičům. A také aby při přípravě dopravních opatření více dbal na stanoviska městských částí. Usnesení nepodpořila opozice.

V souvislosti s uzavírkami komunikací je momentálně velmi špatně průjezdná ulice Zenklova jak pro automobilisty, tak pro MHD a záchranáře, uvedla v tiskové zprávě Praha 8.

Magistrát zároveň dnes zúžil přechod na ulici Střelničná na Ládví, kde došlo k zúžení dvou pruhů do jednoho. Praha 8 se zúžením dvou pruhů na jeden nesouhlasí a obává se dalších dopadů na plynulost dopravy – zhoršení průjezdnosti, kolony, delší časy dojezdu.

Naopak navrhla řešení v podobě semaforu, které magistrát podle tvrzení městské části označil za ekonomicky nevýhodné.

Proto zastupitelstvo Prahy 8 schválilo výzvu náměstkovi primátora pro dopravu. Pro hlasovali zastupitelé ODS Praha 8, ANO a TOP 09, naopak usnesení nepodpořili zastupitelé Pirátů Praha 8, Osmičky žije a Zelených. 

„Zastupitelstvo městské části Prahy 8 vyzývá náměstka primátora pro dopravu Adama Scheinherra z Prahy Sobě, aby zanechal veškerých kroků v dopravě, které pod různými záminkami, jako je zvýšená bezpečnost nebo rozvoj cyklodopravy, v reálu pouze komplikují dopravu na území MČ Praha 8, ale i v celé Praze, a zhoršují životní prostředí i celkový životní komfort občanů Prahy,“ píše se v usnesení.

„Vyzývá náměstka primátora pro dopravu, aby při přípravě dopravních opatření více dbal stanovisek jednotlivých městských částí,“ je také v dokumentu.

S Adamem Scheinherrem se opakovaně dostávají do křížku některé další městské části. Například nedávno protestovala Praha 5 proti opatření na Plzeňské ulici v oblasti Motola, kde došlo k zúžení na jeden pruh, což by působilo problémy sanitkám mířícím do nemocnice. Po kritice městské části i záchranářů magistrát od kontroverzního opatření upustil.

Po té, co došlo v roce 2019 k výměně vedení Prahy 1, má tato městská opakovaně spory s hlavním městem právě kvůli dopravě. Neshody panovaly například kolem uzavření časti Smetanova nábřeží pro auta jedoucí ve směru na Staroměstskou.

Adam Scheinherr kritiku dlouhodobě odmítá. Podle svých slov s odpovědnými představiteli městských částí průběžně komunikuje a radnice jsou o dopravních plánech magistrátu s předstihem informovány. 

Dopravu v hlavním městě do konce letošního roku zkomplikuje minimálně 16 významných dopravních omezení. Množství oprav kritizovala v uplynulých týdnech opozice v pražském zastupitelstvu .

ODS vedení města vytýká špatnou koordinaci oprav a požadují zřízení speciálního koordinátora, který bude mít za úkol zlepšit plánování dopravních staveb a uzavírek a zprůjezdnit Prahu.

Podle Scheinherra to je zbytečné, neboť již existuje v podobě magistrátního odboru pozemních komunikací a drah, kde se všechny žádosti, a to i od soukromníků, scházejí. Magistrát prý navíc každý měsíc připravuje informační materiál s plánem oprav, se kterým se může kdokoliv včas seznámit.


Autor: Jan Puci

Provoz tramvají v Podolí zastavila nehoda popelářského vozu

Dnes v 09:27

Mezi zastávkami Podolská vodárna a Dvorce byl dnes ráno kvůli nehodě popelářského vozu zastaven provoz tramvajových linek 2, 3, 17, 21 a 27.

Úplná uzavírka v Koněvově ulici skončí o šest dnů dříve

Dnes v 07:54

Technické správě komunikací (TSK) se podařilo zkrátit termín celkové uzavírky ulice Koněvova (úsek Ostromečská – Černínova) o šest dnů. Původní termín kompletního uzavření ulice byl do 7. listopadu 2021. Jednosměrný provoz se do ulice vrací již od 1. listopadu 2021, práce v ulici tím ale...

V tunelu Mrázovka proběhne údržba, bude uzavřen

Včera v 17:24

Z důvodu pravidelné údržby bude tunel Mrázovka vždy v noci uzavřen.

V Cholupické přibyla parkovací místa, navýšení chystá Praha 12 i v dalších ulicích

21. října 2021 v 10:12

V ulici Cholupická na Kamýku v Praze 12 se změnou dopravního režimu podařilo zhruba o deset navýšit počet parkovacích míst. Odpovídá to koncepci, kterou připravil dopravní odbor radnice. Dvanáctá městská část o tom informovala na svém webu.

Jednosměrné uzavření tunelu Mrázovka

21. října 2021 v 10:11

Od neděle 24. října od 23 hodin do pondělí 25. října do 5 hodin bude uzavřen západní tunelový tubus A směrem na Barrandovský most a druhý tubus bude jednosměrný s původním směrem provozu.

V lokalitách Baby a Liboce budou zóny placeného stání

20. října 2021 v 11:56

V pondělí 15. listopadu spouští hl. m. Praha zóny placeného stání v Praze 6 v lokalitách Baba a Liboc. Na nich mohou bez omezení parkovat pouze řidiči s platným parkovacím oprávněním. K jeho získání je třeba občanský průkaz, kde je uvedeno místo trvalého pobytu v Praze 6, a velký technický průkaz...

Další články
Nahoru