dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Přesně vím, proč voláte, nechtěl jsem mu ublížit! Mám ho ještě v autě a v nejbližší době vám ho přivezu. I tak je kvůli ušákovi v průšvihu
Nepokradeš. Řidič souká velikonočního zajíce do svého auta. Foto: Policie ČR

Přesně vím, proč voláte, nechtěl jsem mu ublížit! Mám ho ještě v autě a v nejbližší době vám ho přivezu. I tak je kvůli ušákovi v průšvihu

Ke krádeži plyšového zajíce došlo 31. března v garážích jednoho z nákupních center v Nových Butovicích. Plyšový zajíc o velikosti přibližně 150 cm byl umístěn na stojanu výjezdové závory, zřejmě jako ilustrace blížících se svátků. K této závoře přijel nedlouho před šestnáctou hodinou muž ve Škodě Octavii.

Ten nejprve vsunul parkovací lístek do skenovacího zařízení. Jakmile se zvedla závora, popadl zajíce, kterého „usadil“ na přední sedadla a z místa kvapem odjel.

Díky záběrům bezpečnostních kamer nebylo nic těžkého získat registrační značku, podle které poté policisté dohledali samotného jednatřicetiletého řidiče.

Tomu samozřejmě policistka prošetřující tento případ zavolala, aby zjistila, jak se vlastně věci mají. Ještě se téměř nestihla představit, kdy jí muž na druhé straně oznámil: „Přesně vím, proč voláte. Zajíce mám ještě v autě a v nejbližší době vám ho přivezu“.

Poté si nenechavec domluvil s policistkou termín „návštěvy“ na policejní služebně, načež se včera skutečně dostavil a zajíce přinesl nepoškozeného sebou.

K celé události následně muž uvedl, že toto jednání je s největší pravděpodobností reakcí na jeho současnou složitou životní situaci. Zároveň uvedl, že zajíci nechtěl jakkoli ublížit, nebo ho znehodnotit.

„Byť dotyčný svého jednání upřímně litoval, i tak mu hrozí tret odnětí svobody až na dva roky. Krádeží totiž způsobil škodu za víc jak čtrnáct tisíc korun,“ informoval mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru