dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Přes třicet tisíc domácnosti v Praze 6 bylo kvůli havárii bez vody
Neteče, neteče a já mám zrovna takovou žízeň. Jdu na mlíko. Ilustrační foto: Frankie Peli / modrykocour.cz

Přes třicet tisíc domácnosti v Praze 6 bylo kvůli havárii bez vody

Kvůli havárii vodovodního potrubí dnes netekla do rána voda ve 31 000 domácnostech v Praze 6. Oprava trvala celý den. ČTK to řekla mluvčí společnosti Pražské vodovody a kanalizace (PVK) Marcela Dvořáková. Příčinou je podle ní stáří vodovodu. Kvůli havárii byla pro dnešek uzavřena radnice městské části.

Havárie se stala na rohu ulic Gymnasijní a Evropská. Odstávka se dotkla lidí v Dejvicích, Vokovicích, Liboci a Bubenči. PVK na několik míst přistavily cisterny s vodou. Dělníci podle mluvčí kolem poledne dokončili výkopové práce a začali s výměnou poškozeného potrubí.

„Dodávka vody bude obnovována postupně, někde začne voda téct již za hodinu, ve vyšších a vzdálenějších místech až třeba za čtyři hodiny," řekla ve 14:30 mluvčí.

„V místě havárie došlo k prasknutí spoje, v daném místě se spojují dvě potrubí," uvedla mluvčí. Podle ní litinový řad pochází z roku 1972. „Pravděpodobnou příčinou je tedy únava materiálu a dynamické namáhání," doplnila.

Mluvčí městské části Adam Halmoši uvedl, že je dnes kvůli havárii uzavřen úřad. „V omezeném provozu zůstává jen přízemí budovy úřadu, kde je recepce, podatelna a odbor vyřizující občanské průkazy a cestovní doklady," řekl.

Nedaleko místa dnešní havárie se podobná nehoda stala loni v prosinci. Stavaři tehdy při opravě stropní desky ve stanici metra A Dejvická překopli vodovod před budovou generálního štábu na Vítězném náměstí. Voda pak natekla do stanice metra, to se na 2,5 hodiny zastavilo.

Oprava stropní desky, která už řadu měsíců blokuje dopravu na Evropské ulici, stále pokračuje. Nedávno byla dokončena rekonstrukce tramvajové tratě mezi Vítězným náměstím a Divokou Šárkou.

Kvůli havárii vodovodu v Břevnově zůstalo v dubnu na několik hodin bez vody 30 000 lidí. Navíc se zranil jeden z dělníků.


Další články
Nahoru