Dnes Úterý - zatazeno 11°C
Zítra Středa - polojasno 11°C
Úterý 16. 4. 2024
Svátek má Irena
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Přes tři tuny potravin, drogerie a krmiva pro zvířata věnovali dárci do velikonoční sbírky
Primátorská sbírka. Foto: MHMP

Přes tři tuny potravin, drogerie a krmiva pro zvířata věnovali dárci do velikonoční sbírky

V rámci vůbec první Primátorské velikonoční sbírky potravin se vybralo 2 784 kilogramů potravin a drogerie a také půl tuny krmiva pro zvířata. Celková hodnota přinesených darů se přiblížila částce půl milionu korun. Úspěšnou akci na pomoc lidem v nouzi, která se uskutečnila minulý týden ve čtvrtek, připravilo hlavní město ve spolupráci s Potravinovou bankou pro Prahu a Středočeský kraj. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Jako součást velikonočních trhů na Mariánském náměstí se v den jednání pražského zastupitelstva, ve čtvrtek 21. března, konala primátorská sbírka na pomoc všem potřebným, zejména seniorům žijícím na hranici chudoby, rodičům samoživitelům a lidem bez domovů. 

Do ní se zapojil nejen pražský primátor Bohuslav Svoboda a zastupitelé hlavního města, ale také odbory i jednotliví zaměstnanci pražského magistrátu a dále městské společnosti, velvyslanectví a některé další instituce nebo soukromé firmy i široká veřejnost.  

Například společnosti Rohlík a Rossmann darovaly každá kredit na nákup v hodnotě 50 000 korun, městská společnost Technologie hlavního města Prahy věnovala šek na 40 000 korun, Mattoni doručila paletu nápojů, Mondelez Czech Republic zase sladkosti a zástupci Nestlé přinesli dětské kaše.  

Náměstek primátora Prahy Jiří Pospíšil (TOP 09) pro oblast kultury, do jehož gesce patří i péče o zvířata, zakoupil půl tuny granulí a konzerv pro psy a kočky a celou tuto materiální pomoc věnoval potravinové bance, aby ji přerozdělila mezi potřebné, kteří se ocitli v nouzi společně se svými zvířecími přáteli.  

Lidé a organizace nejvíce pomohli darováním základních trvanlivých potravin a drogerie. Vítané byly zejména konzervy, rýže a luštěniny, trvanlivé mléko, olej, polévky, dětská výživa nebo také základní a dětská drogerie. I nadále je možnost podpořit potravinovou sbírku finančně, a to přes transparentní účet: 2100054048/2010.

 

 


Autor: red

Káranský vodovodník zve na cyklojízdu, výlet pro pěší a prohlídku úpravny vody

Dnes v 10:02

Pražské vodovody a kanalizace připravily pro fanoušky vodárenství, cyklistiky a pěší turistiky sportovně charitativní akci pod názvem Káranský vodovodník. Akce proběhne v sobotu 18. května 2024 v Káraném od 10 do 17 hodin. Její součástí je cyklojízda, výlet pro pěší, prohlídka Úpravny vody Káraný...

Praha 9: Čarodějnice na Kolčavce

Dnes v 09:27

Praha 9 zve na Čarodějnice v úterý 30. dubna od 15 do 20 hodin na louku před pivovarem Nad Kolčavkou v Libni.

Lov hmyzu v parku Zahrádky

Dnes v 08:55

Akce se koná v pátek 26. dubna od 14 hodin.

Den Země na Roztylském náměstí

Dnes v 08:51

Praha 4 zve na oslavy Dne Země ve středu 24. dubna.

Sobota: Street food na Smíchovské náplavce

Dnes v 08:21

To nejlepší ze světového street foodu ochutnáte v sobotu 20. dubna na Smíchovské náplavce. Vybírat budete ze široké nabídky street foodových specialit, čerstvých ryb i šťavnatých burgerů. Ochutnáte tradiční pokrmy Indonésie a zjistíte, co se vaří v Africe.

Komentovaná vycházka po Praze 10

Včera v 18:45

Vydejte se na průzkum desáté městské části a objevujte ji hned několika způsoby.

Ples Prahy 1 na Žofíně pomůže onkologickým pacientům

Včera v 11:55

V pátek 12. dubna se uskutečnil Ples Prahy 1 na Žofíně. Ples první městská část letos pořádala ve spolupráci s nadací Pink Bubble. Získané finanční prostředky pomohou mladým lidem překonávat onkologická onemocnění.

Corgi Race Cup v Praze 4

Včera v 08:44

Corgi Race Cup pro milovníky tohoto psího plemene se koná v sobotu 27. dubna.

Čarodějnice v parku U Čeňku

Včera v 06:17

Odpoledne se zábavou, občerstvením, aktivitami a pálením čarodějnice. V úterý 30. dubna si můžete užít zábavu v parku U Čeňku.

V Praze 15 se vzpomínalo na Antonína Švehlu

14. dubna 2024 v 11:33

Zástupci patnácté městské části, spolků a organizací se včera sešli, aby si připomněli 151. výročí narození prvorepublikového státníka a hostivařského rodáka Antonína Švehly.

Srdíčkové dny pomohou mamince Emminky

14. dubna 2024 v 11:24

Již před bezmála čtvrtstoletím vznikl hlavách zakladatelů obecně prospěšné společnosti Život dětem projekt Srdíčkových dnů. Celorepublikové sbírky na pomoc rodinám s váženě nemocnými dětmi. Její jarní část proběhne v ulicích českých, moravských a slezských měst a obcí v týdnu od 15. do 19. dubna....

Další články
Nahoru