dnes
Úterý - prehanky-dest
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
Přes tisíc panenek Barbie, ještě více angličáků. Na výstavě je i nejcennější model Lamborghini
Model Lamborghini, posázený 7668 kameny Swarovski. Foto: dollsland.eu

Přes tisíc panenek Barbie, ještě více angličáků. Na výstavě je i nejcennější model Lamborghini

Na největší stálé výstavě panenek a autíček v ČR a na Slovensku, která sídlí v Rytířské ulici mezi Staroměstským náměstím a Můstkem, si lze prohlédnout 1200 panenek Barbie i strašidelných Monster High a 2200 angličáků Matchbox, autíček HotWheels, Burago a Maisto.

Galerie DollsLand

Rytířská 410/6, Praha 1 (pět minutod metra Můstek). Otevřeno denně, včetně víkendů, 10:00 – 18:00. Cena vstupného: 150 Kč/ dospělí, 60 Kč/ důchodci, studenti a děti do 15 let, 300 Kč/ rodinné (2 +2), zdarma/ děti do 3 let (s doprovodem).

Návštěvníky výstavy čeká více než 360 exkluzivních sběratelských panenek, které představují známé hudební i filmové postavy jako jsou Cher, Lady Gaga, Marylin Monroe, Elvis Presley, Elizabeth Taylor nebo Shakira.

Pro milovnice módních kolekcí je připravena sbírka Barbie inspirovaných slavnými módními návrháři jako jsou Christian Dior, Versace, Christian Louboutin, Gorgio Armani, Escada nebo Givenchy.

Dívky se mohou těšit na spoustu panenek Barbie a různá zvířátka jako jsou kočičky, pejsci, nebo koníci. Je tu i Barbie letadlo, parník, pokojíčky a největší Barbie dům, který byl kdy vyroben.

Je tu připravena i expozice s fenomenálními panenkami Monster High, které si rychle získaly velkou oblibu a dobývají svojí popularitou celý svět. V galerii mají fanynky Monster High příležitost vidět všechny panenky, které byly doposud vyrobeny.

Chlapce osloví motorky Harley Davidson v měřítku 1:6 a dva sály plné angličáků, letadel a kamionů. Je tu i nejcennější model Lamborghini, posázený 7668 kameny Swarovski.

josefina-nahled Na výstavě je připraven dětský koutek, kde si mohou vyzkoušet několik dráh HotWheels, zajezdit si s různými autíčky a hrát si s panenkami Barbie.

Expozice zahrnuje i přehlídku 3D papírových modelů, představující slavné historické i moderní stavby, jako je pařížská Eiffelova věž, berlínský vítězný oblouk, londýnský BigBen nebo australská opera v Sydney. Takto je představeno na 60 zajímavých i méně známějších míst.


Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru