Dnes Sobota - prehanky-dest 24°C
Zítra Neděle - skorojasno 29°C
Sobota 25. 6. 2022
Svátek má Ivan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Přes sto umělců darovalo svá díla do dražby, výtěžek poputuje na pomoc Ukrajině
Vyvolávací cena 145 centimetrů vysokého a dva metry širokého obrazu Delirium I want You Back je 96 000 korun. Zdroj: umeniproukrajinu.cz

Přes sto umělců darovalo svá díla do dražby, výtěžek poputuje na pomoc Ukrajině

Aukci současného umění na pomoc Ukrajině pořádají pod názvem Umění pro Ukrajinu společně čtyři pražské galerie – Bold Gallery, Trafo Gallery, The Chemistry Gallery a Centrum současného umění DOX. Aukce děl více než 100 současných umělců proběhne v sobotu 19. března a celý výtěžek z ní bude věnován na sbírku SOS Ukrajina Člověka v tísni.

Čtyři galerie z Prahy 7 se spojily v projektu Umění pro Ukrajinu a za podpory autorů, s nimiž spolupracují, pořádají společně aukci děl více než 100 současných umělců, kteří se rozhodli svými díly přispět k podpoře válkou zasažené Ukrajiny. 

„Umění má mnoho pozitivních funkcí a tentokrát spojilo nejen nás galeristy a velkou skupinu umělců, ale doufáme i naše společné podporovatele. Díky tomu přispějeme Ukrajině tím, co umíme nejlépe. S obdivem k tomu něco dokázat a ne něco ničit”, říká za iniciativu Umění pro Ukrajinu Blanka Čermáková ze spolupořádající Trafo Gallery. 

Předaukční výstava všech děl proběhne v pražské Bold Gallery na adrese U Měšťanského pivovaru 6, Praha 7. Výstava bude zahájena vernisáží v pátek 11. března od 19 hodin a přístupná bude do 19. března denně od 14 do 18 hodin, ve dnech 12., 13. a 19. března od 10 do 18 hodin. 

Všechna díla jsou zároveň vystavena na speciálně zřízené webové stránce www.umeniproukrajinu.cz, kde mohou zájemci umění od čtvrtka 10. 3. dražit online. Díla jsou publikována také na instagramové a facebookové stránce Umění pro Ukrajinu. 

Samotná aukce bude ukončena v sobotu 19. března v Centru současného umění DOX a také online. Licitátorem aukce bude zkušený dražitel Milan Dospěl. Výtěžek z aukce ve výši 100 procent poputuje do sbírky SOS Ukrajina společnosti Člověk v tísni. 

Aukci věnováním svých děl bez nároku na honorář podpořili Martin Salajka, Adéla Janská, Samuel Kollárik, Pavlína Kvita, Linda Čihařová, Pavel Tichoň, Zdeněk Daněk, Ira Svobodová, Roman Franta, Josef Žáček, Robert Šalanda, Pavel Dušek a další desítky umělců.


Autor: Hla

Šestka rozšiřuje kapacity škol

Včera v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru