dnes
Úterý - obcasny-dest
9°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Pražské krimi

Přes skifařem v centru Prahy sněžil pervitin, o jednu dávku bojovala labuť

V úterý krátce před polednem na Palackého mostě hlídka místního oddělení Smíchov zastavila před semaforem s červeným signálem. V tu chvíli si policisté povšimli mladíka jedoucího na kole, který sjel z chodníku na přechod pro chodce, kde jen díky štěstí nevjel pod kola právě projíždějící houkající sanitky. Mladík během jízdy navíc kouřil, a proto se ho policisté rozhodli zastavit a zkontrolovat.      

Ihned po prvním bližším kontaktu s cyklistou si policisté všimli, že mladík nekouří cigaretu, jak si původně mysleli, ale marihuanu. Během kontroly pak cyklista  navíc před policisty začal utíkat, přičemž z mostu odhazoval pytlíčky s drogou.

Jeden ze zasahujících policistů seběhl k řece, kde požádal o pomoc projíždějícího skifaře. Ten policistům vyšel vstříc a z hladiny řeky posbíral šest sáčků ze sedmi, ovšem poslední se mu najít nepodařilo. V té době už na lodích dorazili také policisté a strážníci, kteří po chvíli nalezli i poslední balíček. „Nutno zmínit, že dorazili právě včas. Na poslední dávku pervitinu si už totiž brousila zobák labuť, která se drogu pokoušela ochutnat,“ podotkla mluvčí pražské policie Iveta Martínková.

Policisté po vylovení všech sáčků zjistili, že obsahují pervitin o hmotnosti pěti gramů, což je trojnásobně větší množství přesahující hranici trestného činu. Policisté navíc u mladíka provedli orientační zkoušku na přítomnost drog v těle, která byla pozitivní nejen na marihuanu, kterou při jízdě cyklista kouřil, ale také právě na pervitin.

Šestadvacetiletý muž je tak nyní podezřelý z trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, za což by mu v případě pravomocného odsouzení hrozil až dvouletý trest odnětí svobody. Velice důležité však v této věci budou také výsledky chemického rozboru drogy.

„Ostatní delikty, jako jsou jízda pod vlivem drog, chybějící odrazky na kole a jízda po chodníku a přechodu pro chodce navíc budou v rámci projednání trestného činu přitěžujícími okolnostmi,“ dodala Martínková.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru