dnes
Sobota - oblacno
2°C
zítra
Neděle - skorojasno
1°C
pozítří
Pondělí - jasno
0°C
Přes padesát strážníků už bylo letos napadeno v Praze
Ilustrační foto: archiv

Přes padesát strážníků už bylo letos napadeno v Praze

Za prvních devět měsíců letošního roku bylo v metropoli napadeno celkem 52 strážníků. „Všechny případy útoků na úřední osobu byly předány Policii ČR,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová. 

Poslední tři případy byly zaznamenány v uplynulých dnech. První útok se stal v historickém centru. Hlídka strážníků z Prahy 1 v Jindřišské ulici zde začala umisťovat takzvanou botičku na špatně parkující auto.

Po chvilce se na místo dostavil řidič, který odmítl na místě za přestupek zaplatit. Proto strážník vypsal pokutový blok na místě nezaplacený a dal ho s ohledem na osobní údaje zkontrolovat cizinci. Ten začal být agresivní. Nejdříve slovně a pak i fyzicky, strážníka udeřil pěstí do hrudníku.  

„Strážníci proto dvaačtyřicetiletého muže ihned za pomoci donucovacích prostředků a pout omezili na osobní svobodě. I přesto byl nadále agresivní, vulgárně strážníkům nadával, dokonce jim vyhrožoval zastřelením,“ sdělila Seifertová. Událost si k šetření převzala. Policie ČR, stejně jako další dva případy.

Hotelový host ho udeřil do hlavy

Druhý agresivní cizinec byl zadržen v neděli ve Spytihněvově ulici. Obsluha místního hostelu strážníky vyrozuměla o problému s agresivními opilými hosty. Skupinka měla svým chováním narušovat veřejný pořádek. Recepční proto skupinku za přítomnosti hlídky vyzval, aby ubytovnu opustila.

Všichni až na čtyřicetiletého muže výzvy uposlechli. Ten se naopak vulgárními nadávkami pustil do strážníků a posléze jednoho z nich udeřil pěstí do hlavy. „Hlídka cizince ihned zpacifikovala a pro podezření ze spáchání trestného činu ho omezila na osobní svobodě,“ sdělila Seifertová.

Močil na chodník

Poslední případ se odehrál opět v centu Prahy, a to v pondělí krátce po půlnoci. Na Uhelném trhu hlídka strážníků uviděla mladíka, který močil na chodník. Strážníci ho proto upozornili na jeho protiprávní jednání a vyzvali ho k předložení dokladů. Muž začal hlídce nadávat a pokusil se z místa odejít.

„Když mu jeden člen hlídky zastoupil cestu, bez rozpaků na něj zaútočil a udeřil ho pěstí do obličeje. Při použití donucovacích prostředků se mladík dokonce pokusil strážníkovi vytrhnout z pouzdra obušek,“ pokračovala mluvčí městské policie. Násilník byl rychle zpacifikován a skončil v poutech. Pro podezření ze spáchání trestného činu na osobní svobodě byl předán hlídce Policie ČR.


Odtah vozidla při havárii na vodovodní či kanalizační síti hradí PVK

17. ledna 2019 ve 12:11

Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě. „Vůz vždy zamíří na odstavné parkoviště, kde je bezplatně vydán majiteli....

Další články
Nahoru