dnes
Čtvrtek - jasno
25°C
zítra
Pátek - skorojasno
28°C
pozítří
Sobota - skorojasno
30°C
Přes padesát strážníků už bylo letos napadeno v Praze
Ilustrační foto: archiv

Přes padesát strážníků už bylo letos napadeno v Praze

Za prvních devět měsíců letošního roku bylo v metropoli napadeno celkem 52 strážníků. „Všechny případy útoků na úřední osobu byly předány Policii ČR,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová. 

Poslední tři případy byly zaznamenány v uplynulých dnech. První útok se stal v historickém centru. Hlídka strážníků z Prahy 1 v Jindřišské ulici zde začala umisťovat takzvanou botičku na špatně parkující auto.

Po chvilce se na místo dostavil řidič, který odmítl na místě za přestupek zaplatit. Proto strážník vypsal pokutový blok na místě nezaplacený a dal ho s ohledem na osobní údaje zkontrolovat cizinci. Ten začal být agresivní. Nejdříve slovně a pak i fyzicky, strážníka udeřil pěstí do hrudníku.  

„Strážníci proto dvaačtyřicetiletého muže ihned za pomoci donucovacích prostředků a pout omezili na osobní svobodě. I přesto byl nadále agresivní, vulgárně strážníkům nadával, dokonce jim vyhrožoval zastřelením,“ sdělila Seifertová. Událost si k šetření převzala. Policie ČR, stejně jako další dva případy.

Hotelový host ho udeřil do hlavy

Druhý agresivní cizinec byl zadržen v neděli ve Spytihněvově ulici. Obsluha místního hostelu strážníky vyrozuměla o problému s agresivními opilými hosty. Skupinka měla svým chováním narušovat veřejný pořádek. Recepční proto skupinku za přítomnosti hlídky vyzval, aby ubytovnu opustila.

Všichni až na čtyřicetiletého muže výzvy uposlechli. Ten se naopak vulgárními nadávkami pustil do strážníků a posléze jednoho z nich udeřil pěstí do hlavy. „Hlídka cizince ihned zpacifikovala a pro podezření ze spáchání trestného činu ho omezila na osobní svobodě,“ sdělila Seifertová.

Močil na chodník

Poslední případ se odehrál opět v centu Prahy, a to v pondělí krátce po půlnoci. Na Uhelném trhu hlídka strážníků uviděla mladíka, který močil na chodník. Strážníci ho proto upozornili na jeho protiprávní jednání a vyzvali ho k předložení dokladů. Muž začal hlídce nadávat a pokusil se z místa odejít.

„Když mu jeden člen hlídky zastoupil cestu, bez rozpaků na něj zaútočil a udeřil ho pěstí do obličeje. Při použití donucovacích prostředků se mladík dokonce pokusil strážníkovi vytrhnout z pouzdra obušek,“ pokračovala mluvčí městské policie. Násilník byl rychle zpacifikován a skončil v poutech. Pro podezření ze spáchání trestného činu na osobní svobodě byl předán hlídce Policie ČR.


Český USAR tým odletěl z Prahy do Bejrútu

Včera ve 23:29

Dnes po 16. hodině odstartovalo z pražského Letiště Václava Havla do Bejrútu letadlo s USAR týmem, který má 36 členů.

Pražští hasiči se připravují na vyslání USAR týmu do Bejrútu

Včera v 08:42

V souvislosti s včerejším výbuchem skladu ledku v Bejrútu, který nepřežilo přes sto lidí a další tisíce lidí byly zraněny, byla Libanonu nabídnuta pomoc ze strany České republiky.

Metropolitní program pro zvýšení úrovně cizích jazyků bude i nadále pokračovat

4. srpna 2020 v 16:29

Rada Prahy schválila Metropolitní podporu středoškolské jazykové výuky 2020, která má kontinuálně nahradit současný Metropolitní program podpory středoškolské jazykové výuky. Tato podpora se týká středních škol zřizovaných hlavním městem Prahou v gesci odboru školství, mládeže a...

Bouřka zkomplikovala v Praze provoz na čtyřech nádražích

2. srpna 2020 ve 21:38

Bouřka, která dnes vpodvečer zasáhla hlavní město, zkomplikovala provoz na celkem čtyřech velkých pražských nádražích. Kvůli výpadku dodávek elektřiny byl zastaven na půl hodiny provoz některých vlaků.

Zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech v Praze končí

2. srpna 2020 ve 21:11

Na základě informace vydané dnes Českým hydrometeorologickým ústavem končí platnost nařízení týkajícího se zákazu rozdělávání ohňů na místech zvýšeného nebezpečí vzniku požáru na území Prahy v pondělí 3. srpna 2020 v 02:00 hodin. 

Další články
Nahoru