dnes
Úterý - jasno
10°C
zítra
Středa - zatazeno
12°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
12°C
Přes padesát strážníků už bylo letos napadeno v Praze
Ilustrační foto: archiv

Přes padesát strážníků už bylo letos napadeno v Praze

Za prvních devět měsíců letošního roku bylo v metropoli napadeno celkem 52 strážníků. „Všechny případy útoků na úřední osobu byly předány Policii ČR,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová. 

Poslední tři případy byly zaznamenány v uplynulých dnech. První útok se stal v historickém centru. Hlídka strážníků z Prahy 1 v Jindřišské ulici zde začala umisťovat takzvanou botičku na špatně parkující auto.

Po chvilce se na místo dostavil řidič, který odmítl na místě za přestupek zaplatit. Proto strážník vypsal pokutový blok na místě nezaplacený a dal ho s ohledem na osobní údaje zkontrolovat cizinci. Ten začal být agresivní. Nejdříve slovně a pak i fyzicky, strážníka udeřil pěstí do hrudníku.  

„Strážníci proto dvaačtyřicetiletého muže ihned za pomoci donucovacích prostředků a pout omezili na osobní svobodě. I přesto byl nadále agresivní, vulgárně strážníkům nadával, dokonce jim vyhrožoval zastřelením,“ sdělila Seifertová. Událost si k šetření převzala. Policie ČR, stejně jako další dva případy.

Hotelový host ho udeřil do hlavy

Druhý agresivní cizinec byl zadržen v neděli ve Spytihněvově ulici. Obsluha místního hostelu strážníky vyrozuměla o problému s agresivními opilými hosty. Skupinka měla svým chováním narušovat veřejný pořádek. Recepční proto skupinku za přítomnosti hlídky vyzval, aby ubytovnu opustila.

Všichni až na čtyřicetiletého muže výzvy uposlechli. Ten se naopak vulgárními nadávkami pustil do strážníků a posléze jednoho z nich udeřil pěstí do hlavy. „Hlídka cizince ihned zpacifikovala a pro podezření ze spáchání trestného činu ho omezila na osobní svobodě,“ sdělila Seifertová.

Močil na chodník

Poslední případ se odehrál opět v centu Prahy, a to v pondělí krátce po půlnoci. Na Uhelném trhu hlídka strážníků uviděla mladíka, který močil na chodník. Strážníci ho proto upozornili na jeho protiprávní jednání a vyzvali ho k předložení dokladů. Muž začal hlídce nadávat a pokusil se z místa odejít.

„Když mu jeden člen hlídky zastoupil cestu, bez rozpaků na něj zaútočil a udeřil ho pěstí do obličeje. Při použití donucovacích prostředků se mladík dokonce pokusil strážníkovi vytrhnout z pouzdra obušek,“ pokračovala mluvčí městské policie. Násilník byl rychle zpacifikován a skončil v poutech. Pro podezření ze spáchání trestného činu na osobní svobodě byl předán hlídce Policie ČR.


Moje stopa: Praha 10 zná vítězné projekty v rámci participativního rozpočtu

Včera v 19:27

Výsledky hlasování čtvrtého ročníku projektu participativního rozpočtu „Moje Stopa“ byly vyhlášeny na dnešním jednání zastupitelstva Prahy 10, kam byli také pozváni navrhovatelé jednotlivých projektů. O přízeň hlasů se ucházelo celkem 11 návrhů na zvelebení veřejných prostor po celém území desáté...

Vousatá krasavice se procházela po pražském sídlišti, podívejte se na ni

Včera v 11:42

V neděli odpoledne přijalo operační středisko městské policie hlášení o agamě vousaté, která se proháněla v Pavlíkově ulici v Praze 4. Strážníci zvíře odchytli a předali kolegům z odchytové služby, kteří ji převezli do útulku v Dolních Měcholupech. Agama vousatá žije v Austráli, zároveň je...

Praha 5 zveřejnila 10 důvodů, proč jít na její reprezentační ples

24. března 2019 v 17:29

2. Reprezentační ples Prahy 5 se bude v pátek 12. dubna konat v Národním domě na Smíchově. Polovina výtěžku z prodeje vstupenek bude věnována humanitární neziskové organizaci „Lékaři bez hranic“.

Další články
Nahoru