dnes
Neděle - mlha
2°C
zítra
Pondělí - polojasno
3°C
pozítří
Úterý - mlha
-1°C
Přes padesát strážníků už bylo letos napadeno v Praze
Ilustrační foto: archiv

Přes padesát strážníků už bylo letos napadeno v Praze

Za prvních devět měsíců letošního roku bylo v metropoli napadeno celkem 52 strážníků. „Všechny případy útoků na úřední osobu byly předány Policii ČR,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová. 

Poslední tři případy byly zaznamenány v uplynulých dnech. První útok se stal v historickém centru. Hlídka strážníků z Prahy 1 v Jindřišské ulici zde začala umisťovat takzvanou botičku na špatně parkující auto.

Po chvilce se na místo dostavil řidič, který odmítl na místě za přestupek zaplatit. Proto strážník vypsal pokutový blok na místě nezaplacený a dal ho s ohledem na osobní údaje zkontrolovat cizinci. Ten začal být agresivní. Nejdříve slovně a pak i fyzicky, strážníka udeřil pěstí do hrudníku.  

„Strážníci proto dvaačtyřicetiletého muže ihned za pomoci donucovacích prostředků a pout omezili na osobní svobodě. I přesto byl nadále agresivní, vulgárně strážníkům nadával, dokonce jim vyhrožoval zastřelením,“ sdělila Seifertová. Událost si k šetření převzala. Policie ČR, stejně jako další dva případy.

Hotelový host ho udeřil do hlavy

Druhý agresivní cizinec byl zadržen v neděli ve Spytihněvově ulici. Obsluha místního hostelu strážníky vyrozuměla o problému s agresivními opilými hosty. Skupinka měla svým chováním narušovat veřejný pořádek. Recepční proto skupinku za přítomnosti hlídky vyzval, aby ubytovnu opustila.

Všichni až na čtyřicetiletého muže výzvy uposlechli. Ten se naopak vulgárními nadávkami pustil do strážníků a posléze jednoho z nich udeřil pěstí do hlavy. „Hlídka cizince ihned zpacifikovala a pro podezření ze spáchání trestného činu ho omezila na osobní svobodě,“ sdělila Seifertová.

Močil na chodník

Poslední případ se odehrál opět v centu Prahy, a to v pondělí krátce po půlnoci. Na Uhelném trhu hlídka strážníků uviděla mladíka, který močil na chodník. Strážníci ho proto upozornili na jeho protiprávní jednání a vyzvali ho k předložení dokladů. Muž začal hlídce nadávat a pokusil se z místa odejít.

„Když mu jeden člen hlídky zastoupil cestu, bez rozpaků na něj zaútočil a udeřil ho pěstí do obličeje. Při použití donucovacích prostředků se mladík dokonce pokusil strážníkovi vytrhnout z pouzdra obušek,“ pokračovala mluvčí městské policie. Násilník byl rychle zpacifikován a skončil v poutech. Pro podezření ze spáchání trestného činu na osobní svobodě byl předán hlídce Policie ČR.


Praha 5 zve na první letošní setkání s občany

17. ledna 2020 v 07:28

První únorové setkání s občany, na kterém se starostka Renáta Zajíčková společně s radními Prahy 5 bude věnovat participačnímu rozpočtu a péči o chodníky, silnice a zeleň.

Praha otevřela své první Expat centrum, které pomůže cizincům s adaptací

15. ledna 2020 v 18:37

Po vzoru dalších evropských metropolí bude v Praze kvalifikovaným, studujícím či podnikajícím cizincům, kteří se rozhodli svou budoucnost spojit s hlavním městem České republiky, k dispozici Expat centrum Praha ve Škodově paláci v Jungmannově ulici. Cizinci v něm získají pozoruhodnou příležitost...

Byla spuštěna platforma znesnáze21, umožní zakládat ověřené sbírky

15. ledna 2020 ve 14:46

Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy nově navázala spolupráci s Nadačním fondem pomoci. Tato organizace již od roku 2012 pomáhá lidem v tíživé životní situaci. Aktuálně spouští fond novou platformu znesnáze21, jež umožní jednoduše zakládat ověřené sbírky pro lidi či organizace potřebující...

Polytechnické hnízdo se otevírá v Praze 1, celkově je už třinácté v metropoli

15. ledna 2020 v 10:44

Učebny pro moderní pojetí výuky dílen a robotiky se dnes nově otevírají v první městské části v prostorech Střední průmyslové školy strojnické v Betlémské ulici. Z pohledu celé metropole jde již o 13. „hnízdo“ a zároveň první, které je k dispozici na území městské části Prahy 1. Žáci a učitelé...

Další články
Nahoru