Dnes Čtvrtek - prehanky-dest 20°C
Zítra Pátek - bourky 20°C
Čtvrtek 18. 8. 2022
Svátek má Helena
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Přes neexistující pozemky se centrum Prahy dočká novostavby. Ambiciózní projekt realizuje PSN
ByznysPražský životKomerční sdělení
Foto a vizualizace: PSN

Přes neexistující pozemky se centrum Prahy dočká novostavby. Ambiciózní projekt realizuje PSN

Václavské náměstí, centrální veřejný prostor v památkové rezervaci aktuálně prochází proměnou s cílem vytvořit tady příjemné místo setkávání. Nová podoba má dle Centra architektury a městského plánování Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy odpovídat významu, jaký Václavské náměstí sehrává v celých dějinách českého národa. Má reprezentovat historii, ale současně plně odpovídat potřebám moderního městského člověka. V rámci rozvoje oblasti v samém centru Prahy je v přípravě i projekt developerské společnosti PSN.

Praha se proměňuje

Společnost PSN se k proměně srdce Prahy přidala letos na jaře, když koupila od HB Reavis za 870 milionů korun pozemek po bývalém komplexu Transgas ze sedmdesátých let.

„Naším záměrem je postavit zde novou budovu, která bude svým výrazem respektovat výjimečnou polohu v centru Prahy, zároveň bude mít vlastní silný příběh. V budově vzniknou jak nové byty, tak administrativní prostory, zároveň chceme všem nabídnout i nové obchody a služby,“ uvedl na webu PSN KUPUJE ředitel akvizic PSN Pavel Citta.

vanguard-prague

Vanguard Prague

Konkrétní architektonická podoba projektu se v režii PSN teprve rodí, spolu s dalšími unikátními proměnami, které společnost v nejbližších letech chystá. Reprezentuje je například velkolepá proměna vršovického továrního areálu Koh-i-noor v moderní obytnou zónu v industriálním stylu nebo přestavba bývalé budovy Microna v Modřanech v luxusní loftové bydlení Vanguard Prague. 

Investiční apetit PSN

„Jde o nyní nevyužitý prostor s obrovským potenciálem, pozemky v takto lukrativní lokalitě centra Prahy již prakticky neexistují. Jeho koupí chceme přispět ke kultivaci a dalšímu oživení nejbližšího okolí Václavského náměstí,“ komentoval nákup pozemku na místě bývalého Transgasu ředitel akvizic PSN a jedním dechem dodal: „Zároveň touto transakcí potvrzujeme náš záměr dále růst.“

Novostavba na Vinohradské třídě představuje pro PSN investici v řádu asi 2,5 miliardy korun. V následujících pěti letech však společnost chystá hned 25 projektů vyčíslených na celkem 10 miliard korun. Ani odvážné projekty, ve kterých v Praze vznikne až 3 tisíce nových bytů, přitom netlumí investiční apetit PSN. Stále má dostatek vlastního kapitálu na další nákupy. Akviziční tým PSN stále vyhlíží zajímavé nemovitosti s potenciálem, který by PSN mohla naplnit v duchu svého motta „Probouzíme domy k životu.“


Rusalka, Bavorské dny nebo vinobraní. Praha 9 zve na akce podzimu

Dnes ve 12:25

Bohatý kulturní program připravila na konec srpna a na září radnice Prahy 9. Poslední srpnovou sobotu se koná tradiční festival Barevná devítka, v pondělí 19. září můžete slyšet operní recitál Edity Adlerové.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 34. týden

Dnes v 10:05

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Svatováclavské vinobraní v nejstarším českém vinohradu

Včera v 15:32

Pokud patříte k milovníkům vína, přijďte si zpříjemnit nadcházející podzim na Svatováclavské vinobraní. Konat se bude v sobotu 24. září již tradičně v nejstarším českém vinohradu u Villy Richter na Pražském hradě. 

Praha 9 zve na Zlaté časy pod buřinkou

Včera ve 12:09

U příležitosti 100 let připojení k Velké Praze a 120 let povýšení Vysočan na město se v sobotu 3. září od 16 do 21 hodin změní park Podviní v Praze 9 na dobovou tančírnu pod širým nebem.

Poznejte plodiny Nového světa v botanické zahradě v Troji

Včera v 09:26

Od léta do pozdního podzimu patří k nejatraktivnějším expozicím Botanické zahrady hl. m. Prahy sekce, která se věnuje plodinám z oblasti Nového světa. Návštěvníci zde mohou objevovat tradiční i netradiční užitkové rostliny Jižní, Střední i Severní Ameriky. Expozice Plodin Nového světa se...

Den architektury se zaměří na rekonstrukce a vzdá poctu Josipu Plečnikovi i Aleně Šrámkové

Včera v 08:46

Praha bude na přelomu září a října opět žít architekturou. Od 30. září až do 6. října se stane hlavním dějištěm festivalu Den architektury, který nabízí na tři sta zdarma přístupných akcí ve stovce měst a obcí po celé České republice i na Slovensku. Bohatý program, který se v Praze odehraje...

Letní trhy na náměstí Republiky

15. srpna 2022 v 10:15

Náměstí Republiky se proměnilo v rozkvetlou louku. Trhovci nabízí ve dvanácti letně nazdobených stáncích vybrané pochutiny a drobné řemeslné výrobky. Návštěvníci centra Prahy se tak mohou občerstvit při procházkách hlavním městem až do 28. srpna.

Další články
Nahoru