dnes
Pondělí - jasno
33°C
zítra
Úterý - zatazeno
26°C
pozítří
Středa - skorojasno
29°C
Přes mrazivé počasí vítá pražská zoo na svět nové přírůstky
Mláďata lam guanako ve výběhu. Všechna foto: Petr Hamerník / Zoo Praha

Přes mrazivé počasí vítá pražská zoo na svět nové přírůstky

Zoo Praha se rozrůstá i v zimním období, od počátku letošního roku se v Troji narodilo a vylíhlo již 24 mláďat deseti druhům zvířat. Patří k nim především kopytníci.

Na svět přišla zvířata uvnitř svých zateplených obydlí i ve venkovním mrazu. Některá z nich dokonce přímo před zraky návštěvníků, jako například sameček lamy guanako, který se narodil na Tři krále ve výběhu.

Necelé dva týdny poté se ve stejné skupině lam narodila i malá samička, a tak si nyní mohou obě mláďata užívat zasněženého výběhu společně. Lamy guanako jsou původem z horských oblastí jižní Ameriky, mrazům jsou dobře přizpůsobené hustou srstí, a tak je návštěvníci mohou vidět venku každý den.

prirustky-leden-2017-a-nahled

Dvě nová mláďata ve skupině lam guanako.

prirustky-leden-2017-nahled

Dalším letos narozeným mládětem z řad kopytníků je i voduška abok. Sameček Holly se narodil 18. ledna matce Luise a otci Dexterovi. Jedná se celkem o 26. mládě tohoto afrického sudokopytníka narozené v pražské zoo.

Vodušky abok ve volné přírodě obývají vlhké savany a mokřady jižního Súdánu a Etiopie, a tak, na rozdíl od lam guanako, novorozený sameček Holly přebývá zatím v teple zázemí.


Další články
Nahoru