dnes
Čtvrtek - jasno
28°C
zítra
Pátek - skorojasno
27°C
pozítří
Sobota - zatazeno
29°C
Přes léto čekají pražské školy opravy za více než půl miliardy korun
Ilustrační foto: archiv

Přes léto čekají pražské školy opravy za více než půl miliardy korun

O letních prázdninách čekají školy, které zřizuje hlavní město, rekonstrukce za 551,1 milionu korun s DPH. Z toho už 280 milionů magistrát na opravy školám poslal. Mezi naplánovanými projekty jsou rekonstrukce oken, fasád a střech i opravy tělocvičen a bazénu. ČTK to sdělila radní pro školství Irena Ropková (ČSSD). Většina rekonstrukcí v pražských školách začne v letních měsících a bude pokračovat i na podzim, ovšem za plného provozu škol.

„Rekonstrukce ve školách jsou naplánovány tak, aby až na výjimečné případy nijak nenarušily konec aktuálního školního roku a začátek toho příštího a nebyla tak rušena výuka," řekla Ropková. Školní rok ukončí už 22. června na Gymnáziu Litoměřická na Praze 9, kde i na podzim začne vyučování o týden později. Důvodem je rekonstrukce rozvodů celkem za 22,8 milionů korun s DPH. Provoz Středního odborného učiliště Ohradní v Praze 4 částečně omezí nástavba dílen za 10,9 milionu.

Nejvíce peněz Praha zaplatí za rekonstrukci bazénu ve Střední průmyslové škole Na Třebešíně v Praze 10, kde se náklady vyšplhaly na 34,7 milionu korun. Za 31,8 milionu korun bude zateplena Střední škola Jarov a za 26,6 milionu čeká rekonstrukce střechy a fasády budovy Pražské konzervatoře. Částku 22,7 milionu korun hlavní město investuje také do nástavby a úprav přízemí objektu Pedagogicko-psychologické poradny pro Prahu 10.

V hlavním městě je podle magistrátního webu zhruba stovka středních škol, téměř tři stovky základních škol a více než 260 mateřských škol. Hlavní město zřizuje střední a vyšší odborné školy, zatímco městské části mateřské a základní.

Podle zákona může ředitel školy v období školního roku vyhlásit pro žáky maximálně pět volných dnů ze závažných, zejména organizačních a technických důvodů. „Dále může ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v jednotlivých případech hodných zvláštního zřetele stanovit odlišnosti v organizaci školního roku," řekla ČTK Adéla Klimešová z tiskového oddělení úřadu.

Na tuto možnost nicméně není právní nárok a lze ji použít pouze ve výjimečných případech, jakými byly například povodně v roce 2005 nebo všesokolský slet v roce 2006. Využít se podle Klimešové může i při zdržení prázdninové rekonstrukce školy.


Připomínky k Metropolitnímu plánu mohou lidé zasílat už jen týden

Dnes v 17:19

Čas pro zasílání připomínek k Metropolitnímu plánu se krátí. Obyvatelé České republiky a městské části Prahy mají na jejich odeslání už jen sedm pracovních dní. Právě v posledním týdnu ale obvykle dochází k největšímu nárůstu doručovaných připomínek. Za první tři týdny se jich na pražském...

Zvýšení průtočnosti v úseku Vltavy na Maninách

Včera v 09:55

Rada Prahy včera vybrala nejvhodnějšího uchazeče o zakázku na zvýšení průtočnosti Vltavy na Maninách v rámci protipovodňových opatření na ochranu hl. m. Prahy. Stala se jím společnost Aquatest, a. s. s nabídkovou cenou 7 870 048,06 korun bez DPH.

Akční plán pro implementaci Územní energetické koncepce Prahy

Včera v 09:37

Hlavní město má od včerejška Akční plán pro implementaci Územní energetické koncepce hl. m. Prahy na období 2018–2022. Jde o dokument, který pro uvedené období definuje priority, opatření a projekty, které povedou k zajištění hospodárného nakládání s energií v souladu s udržitelným...

Nadační fond Kapka naděje dostane dotaci

Včera v 09:10

V rámci akce „Koně pomáhají 2018“ hlavní město Praha poskytne jednorázovou investiční dotaci ve výši 100 tisíc korun Nadačnímu fondu Kapka naděje. 

Další články
Nahoru