dnes
Neděle - oblacno
5°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
4°C
Přes léto čekají pražské školy opravy za více než půl miliardy korun
Ilustrační foto: archiv

Přes léto čekají pražské školy opravy za více než půl miliardy korun

O letních prázdninách čekají školy, které zřizuje hlavní město, rekonstrukce za 551,1 milionu korun s DPH. Z toho už 280 milionů magistrát na opravy školám poslal. Mezi naplánovanými projekty jsou rekonstrukce oken, fasád a střech i opravy tělocvičen a bazénu. ČTK to sdělila radní pro školství Irena Ropková (ČSSD). Většina rekonstrukcí v pražských školách začne v letních měsících a bude pokračovat i na podzim, ovšem za plného provozu škol.

„Rekonstrukce ve školách jsou naplánovány tak, aby až na výjimečné případy nijak nenarušily konec aktuálního školního roku a začátek toho příštího a nebyla tak rušena výuka," řekla Ropková. Školní rok ukončí už 22. června na Gymnáziu Litoměřická na Praze 9, kde i na podzim začne vyučování o týden později. Důvodem je rekonstrukce rozvodů celkem za 22,8 milionů korun s DPH. Provoz Středního odborného učiliště Ohradní v Praze 4 částečně omezí nástavba dílen za 10,9 milionu.

Nejvíce peněz Praha zaplatí za rekonstrukci bazénu ve Střední průmyslové škole Na Třebešíně v Praze 10, kde se náklady vyšplhaly na 34,7 milionu korun. Za 31,8 milionu korun bude zateplena Střední škola Jarov a za 26,6 milionu čeká rekonstrukce střechy a fasády budovy Pražské konzervatoře. Částku 22,7 milionu korun hlavní město investuje také do nástavby a úprav přízemí objektu Pedagogicko-psychologické poradny pro Prahu 10.

V hlavním městě je podle magistrátního webu zhruba stovka středních škol, téměř tři stovky základních škol a více než 260 mateřských škol. Hlavní město zřizuje střední a vyšší odborné školy, zatímco městské části mateřské a základní.

Podle zákona může ředitel školy v období školního roku vyhlásit pro žáky maximálně pět volných dnů ze závažných, zejména organizačních a technických důvodů. „Dále může ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v jednotlivých případech hodných zvláštního zřetele stanovit odlišnosti v organizaci školního roku," řekla ČTK Adéla Klimešová z tiskového oddělení úřadu.

Na tuto možnost nicméně není právní nárok a lze ji použít pouze ve výjimečných případech, jakými byly například povodně v roce 2005 nebo všesokolský slet v roce 2006. Využít se podle Klimešové může i při zdržení prázdninové rekonstrukce školy.


Psi lidí bez domova byli naočkováni a označeni čipy

16. listopadu 2018 ve 14:29

Ve čtvrtek 15. listopadu se v Praze uskutečnilo již šesté bezplatné očkování psů lidí bez přístřeší. Do zařízení Centra sociálních služeb Praha v Michli si přišlo očkovat proti vzteklině, psince a psoriáze své čtyřnohé miláčky dvanáct zájemců. 

Ředitel IKEM rezignoval. Aleš Herman odchází koncem prosince

15. listopadu 2018 ve 14:27

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleše Hermana, který ve své funkci skončí k 31. prosince. Po sedmi letech svého působení se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru.

Praha 11: Veřejné setkání k regeneraci vnitrobloku

14. listopadu 2018 v 10:32

Další články
Nahoru