dnes
Neděle - polojasno
7°C
zítra
Pondělí - skorojasno
12°C
pozítří
Úterý - zatazeno
13°C
Zpravodajství

Přes dvě tuny vybitých baterií nasbírali v Praze 4

Ocenění za aktivní přístup při sběru vybitých spotřebních baterií převzali dnes na Nuselské radnici zástupci 17 mateřských a 11 základních škol i samotná městská část Praha 4 od specializované společnosti ECOBAT. Obyvatelé Prahy 4 nasbírali přes dvě tuny vybitých baterií, nejlepší byly děti.

Děti ze základních a mateřských škol Prahy 4, které se zapojily do systému sběru, v loňském roce nasbíraly 1286 kilogramů vybitých baterií. V budově úřadu městské části se podařilo shromáždit 217 kilogramů baterií, ve sběrném dvoře v Durychově ulici pak dalších 557 kilogramů (se 114 kilogramy k tomuto množství přispěly děti ze škol, které dosud nejsou zapojeny do systému sběru). Dohromady se tak obyvatelům Prahy 4 podařilo nasbírat 2.060 kilogramů vybitých baterií.

„V rámci celé České republiky se ve školách sesbírá 11 procent baterií, od obcí 17 procent, od firem 42 procent, 25 procent od prodejců a zbylých 5 procent jiným způsobem,“ vysvětlil Petr Kratochvíl, jednatel společnosti ECOBAT.

Sebrané baterie obsahují mnoho cenných druhotných surovin, ocelí a mědí počínaje, přes nikl a olovo až po kadmium a stříbro. Všechny baterie putují do třídící linky na Kladně, kde jsou roztříděny podle chemických typů a dále jsou předávány do specializovaných recyklačních linek v tuzemsku i v zahraničí.


Milovníci koček se sejdou v Praze 11

21. února 2019 ve 13:11

Chovatelé a milovníci koček se mohou od 2. do 3. března těšit na propagační výstavu koček. Výstava Spring Star Show 2019 proběhne v Kongresovém centru TOP HOTEL Praha, Blažimská 4, Praha 11 – Chodov.

Další články
Nahoru