dnes
Sobota - prehanky-dest
33°C
zítra
Neděle - jasno
32°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
30°C
Zpravodajství

Přes dvě tuny vybitých baterií nasbírali v Praze 4

Ocenění za aktivní přístup při sběru vybitých spotřebních baterií převzali dnes na Nuselské radnici zástupci 17 mateřských a 11 základních škol i samotná městská část Praha 4 od specializované společnosti ECOBAT. Obyvatelé Prahy 4 nasbírali přes dvě tuny vybitých baterií, nejlepší byly děti.

Děti ze základních a mateřských škol Prahy 4, které se zapojily do systému sběru, v loňském roce nasbíraly 1286 kilogramů vybitých baterií. V budově úřadu městské části se podařilo shromáždit 217 kilogramů baterií, ve sběrném dvoře v Durychově ulici pak dalších 557 kilogramů (se 114 kilogramy k tomuto množství přispěly děti ze škol, které dosud nejsou zapojeny do systému sběru). Dohromady se tak obyvatelům Prahy 4 podařilo nasbírat 2.060 kilogramů vybitých baterií.

„V rámci celé České republiky se ve školách sesbírá 11 procent baterií, od obcí 17 procent, od firem 42 procent, 25 procent od prodejců a zbylých 5 procent jiným způsobem,“ vysvětlil Petr Kratochvíl, jednatel společnosti ECOBAT.

Sebrané baterie obsahují mnoho cenných druhotných surovin, ocelí a mědí počínaje, přes nikl a olovo až po kadmium a stříbro. Všechny baterie putují do třídící linky na Kladně, kde jsou roztříděny podle chemických typů a dále jsou předávány do specializovaných recyklačních linek v tuzemsku i v zahraničí.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

16. srpna 2018 v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

15. srpna 2018 v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

Další články
Nahoru