dnes
Úterý - obcasny-dest
5°C
zítra
Středa - obcasny-dest
4°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
1°C
Zpravodajství

Přes dvě tuny vybitých baterií nasbírali v Praze 4

Ocenění za aktivní přístup při sběru vybitých spotřebních baterií převzali dnes na Nuselské radnici zástupci 17 mateřských a 11 základních škol i samotná městská část Praha 4 od specializované společnosti ECOBAT. Obyvatelé Prahy 4 nasbírali přes dvě tuny vybitých baterií, nejlepší byly děti.

Děti ze základních a mateřských škol Prahy 4, které se zapojily do systému sběru, v loňském roce nasbíraly 1286 kilogramů vybitých baterií. V budově úřadu městské části se podařilo shromáždit 217 kilogramů baterií, ve sběrném dvoře v Durychově ulici pak dalších 557 kilogramů (se 114 kilogramy k tomuto množství přispěly děti ze škol, které dosud nejsou zapojeny do systému sběru). Dohromady se tak obyvatelům Prahy 4 podařilo nasbírat 2.060 kilogramů vybitých baterií.

„V rámci celé České republiky se ve školách sesbírá 11 procent baterií, od obcí 17 procent, od firem 42 procent, 25 procent od prodejců a zbylých 5 procent jiným způsobem,“ vysvětlil Petr Kratochvíl, jednatel společnosti ECOBAT.

Sebrané baterie obsahují mnoho cenných druhotných surovin, ocelí a mědí počínaje, přes nikl a olovo až po kadmium a stříbro. Všechny baterie putují do třídící linky na Kladně, kde jsou roztříděny podle chemických typů a dále jsou předávány do specializovaných recyklačních linek v tuzemsku i v zahraničí.


Praha zajistila sběr a likvidaci injekčních stříkaček po narkomanech na další tři roky

5. prosince 2018 v 17:23

Nebezpečný a infekční odpad nacházejí na svých pravidelných obchůzkách strážníci městské policie. Hlavní město se dohodlo na pokračování dosavadní praxe, kdy jsou jehly, injekční stříkačky a další odpad z aplikací omamných a psychotropních látek bezpečně posbírány do speciálních sběrných boxů a...

Další články
Nahoru