Dnes Pondělí - polojasno 18°C
Zítra Úterý - polojasno 13°C
Pondělí 10. 5. 2021
Svátek má Blažena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Přes čtyři tisíce porušení mimořádných opatření řešili strážníci během ledna v MHD
Ilustrační foto: archiv

Přes čtyři tisíce porušení mimořádných opatření řešili strážníci během ledna v MHD

Od začátku ledna ke konci tohoto týdne hlídky pražských strážníků zjistily zatím 4 195 případů porušení mimořádných opatření v MHD a souvisejících prostorách. 

Za nezakryté dýchací cesty uložili strážníci ve 185 případech pokuty ve výši 26 400 korun a 27 případů oznámili správním orgánům.

„Od září loňského roku pak hlídky řešily 26 559 těchto porušení, za které uložily 1 177 pokut v celkové výši 270 tisíc korun a 265 porušení oznamovali správnímu orgánu,“ uvedla mluvčí městské policie Irena Seifertová.

Ne vždy proběhne kontrola v MHD hladce, což potvrzují dva případy z uplynulého týdne. Problém s devětatřicetiletým mužem řešili strážníci ve stanici metra Můstek.

Roušku neměl, protože mu ji prý „sebraly holky“, jak sdělil hlídce. Pak už jen dodal, že tedy nápravu zjednat nemůže. Ovíněný muž navíc nebyl na místě schopen prokázat svoji totožnost, proto byl předveden na služebnu státní policie. Protože na místě odmítl zaplatit pokutu, byl přestupek oznámen správnímu orgánu.

Na Praze 13 řešil strážník pro změnu problém s třiadvacetiletým mladíkem, který neměl zakryté dýchací cesty v autobuse čísle 180. Upozornění na to, že porušuje opatření, mladíka rozčílila natolik, že neváhal fyzicky zaútočit. Strážník proto musel na svou obranu použít donucovací prostředky.

S mladíkem poté vystoupil na další zastávce a vyčkal příjezdu kolegů z autohlídky. Protože muž u sebe neměl žádnou roušku ani její variantu, strážníci mu ji poskytli.

Při ověřování jeho totožnosti vyšlo najevo, že má částečně omezenou svéprávnost. „Spáchané přestupky strážníci oznámili správnímu orgánu. Hlídka státní policie na místě vyloučila podezření z přečinu násilí na úřední osobě,“ sdělila Seifertová.


Rekordních 11 320 lidí bylo v Praze očkováno během čtvrtka

7. května 2021 ve 14:22

V Praze přibylo ve čtvrtek 174 potvrzených případů nákazy koronavirem, což je nejnižší čtvrteční nárůst od konce loňských letních prázdnin. Očkování v hlavním městě nadále zrychluje, čtvrtek posunul rekord v denním počtu podaných dávek na 11 320. Vyplývá to z dat na webu ministerstva...

Dodávky Pfizer do očkovacího centra na Hůrce

6. května 2021 v 10:10

Očkovací centrum v Poliklinice Hůrka na Slunečním náměstí se podařilo zařadit na seznam očkovacích míst vakcínou Pfizer a obyvatelé Prahy 13 tak budou mít komfortní přístup k očkování. 

V sobotu přibylo v Praze méně nakažených než před týdnem

2. května 2021 ve 14:42

Laboratoře Praze odhalily v sobotu dalších 126 případů nemoci covid-19, to je o 47 méně pozitivních testů než před týdnem, uvedla ČTK.

Petice rodičů za PCR testy a bezpečné, rychlé a plošné otevření škol a školek

29. dubna 2021 ve 23:52

Blesková petice rodičů, kteří chtějí přesnější PCR testy a rychlejší otevření školek a škol bez rotace, se začala šířit 16. dubna – po prvním týdnu testování dětí na prvním stupni základnách škol a ve školkách málo průkaznými antigenními testy.

Další články
Nahoru