Dnes Sobota - polojasno 6°C
Zítra Neděle - polojasno 7°C
Sobota 27. 2. 2021
Svátek má Alexandr
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Přes čtyři tisíce porušení mimořádných opatření řešili strážníci během ledna v MHD
Ilustrační foto: archiv

Přes čtyři tisíce porušení mimořádných opatření řešili strážníci během ledna v MHD

Od začátku ledna ke konci tohoto týdne hlídky pražských strážníků zjistily zatím 4 195 případů porušení mimořádných opatření v MHD a souvisejících prostorách. 

Za nezakryté dýchací cesty uložili strážníci ve 185 případech pokuty ve výši 26 400 korun a 27 případů oznámili správním orgánům.

„Od září loňského roku pak hlídky řešily 26 559 těchto porušení, za které uložily 1 177 pokut v celkové výši 270 tisíc korun a 265 porušení oznamovali správnímu orgánu,“ uvedla mluvčí městské policie Irena Seifertová.

Ne vždy proběhne kontrola v MHD hladce, což potvrzují dva případy z uplynulého týdne. Problém s devětatřicetiletým mužem řešili strážníci ve stanici metra Můstek.

Roušku neměl, protože mu ji prý „sebraly holky“, jak sdělil hlídce. Pak už jen dodal, že tedy nápravu zjednat nemůže. Ovíněný muž navíc nebyl na místě schopen prokázat svoji totožnost, proto byl předveden na služebnu státní policie. Protože na místě odmítl zaplatit pokutu, byl přestupek oznámen správnímu orgánu.

Na Praze 13 řešil strážník pro změnu problém s třiadvacetiletým mladíkem, který neměl zakryté dýchací cesty v autobuse čísle 180. Upozornění na to, že porušuje opatření, mladíka rozčílila natolik, že neváhal fyzicky zaútočit. Strážník proto musel na svou obranu použít donucovací prostředky.

S mladíkem poté vystoupil na další zastávce a vyčkal příjezdu kolegů z autohlídky. Protože muž u sebe neměl žádnou roušku ani její variantu, strážníci mu ji poskytli.

Při ověřování jeho totožnosti vyšlo najevo, že má částečně omezenou svéprávnost. „Spáchané přestupky strážníci oznámili správnímu orgánu. Hlídka státní policie na místě vyloučila podezření z přečinu násilí na úřední osobě,“ sdělila Seifertová.


V metropoli přibylo o téměř o 300 více nakažených než před týdnem

Včera ve 12:30

V Praze ve čtvrtek přibylo 1653 potvrzených případů koronaviru, téměř o 300 více než před týdnem. Je to zároveň druhý nejvyšší denní přírůstek od prvního lednového týdne. S nákazou covid-19 dosud v hlavním městě zemřelo 1784 lidí. Vyplývá to z údajů ministerstva...

V Praze 9 pokračuje pilotní testování žáků na školách pomocí antigenních i PCR testů ze slin

25. února 2021 ve 21:20

Praha 9 ve spolupráci s GHC Genetics navazuje na první kolo pilotního testování a tento týden otestuje žáky prvních a druhých tříd v Základní škole Litvínovská, Základní škole Novoborská a žáky z Mateřské školy Veltruská a MŠ Novoborská. Antigenní i PCR testy jsou rodinám poskytnuty opět zdarma....

Po Libni a Ládví bude výdej respirátorů v Bohnicích

25. února 2021 ve 21:02

Zájem o respirátory trvá. Praha 8 chce pomoci občanům, kteří z různých důvodů neměli možnost se respirátorem vybavit a zítra nabídne seniorům a lidem v hmotné nouzi možnost převzít 3 kusy respirátorů na osobu také na stanovišti v Bohnicích.

Praha 6 poskytne seniorům a lidem v nouzi jednorázové roušky

25. února 2021 v 19:27

Praha 6 svým občanům z řad seniorů a lidí v tíživé životní situaci nabízí jednorázové ochranné roušky. K vyzvednutí budou tyto roušky ve čtvrtek 4. března a následně v pátek 5. března na Poliklinice Pod Marjánkou. 

Praha 13 vybaví pracovníky ve školství respirátory

25. února 2021 ve 12:43

Městská část Praha 13 zajistila více než 17 000 respirátorů, které budou distribuovány do všech školských zařízení bez ohledu na to, kdo je jejich zřizovatelem. Jsou určeny nejen pedagogickým pracovníkům, ale všem zaměstnancům škol.

V Praze přibylo 1466 případů koronaviru, o 125 víc než před týdnem

25. února 2021 v 11:30

V hlavním městě ve středu laboratoře odhalily 1466 případů koronaviru. Proti úterý bylo pozitivních testů o 558 méně, v mezitýdenním srovnání je ale nárůst opět vyšší, a to o 125 případů. 

Antigenní testy Humasis jsou určeny pro samotestování laickou veřejností

25. února 2021 v 10:09

Ministerstvo zdravotnictví ČR povolilo testům korejské společnosti Humasis použití pro laickou veřejnost. tzv samotestování. Po výtěru pouze z nosu a ne z nosohltanu je to další krok k tomu, aby se antigenní testy rozšířily a zpřístupnily všem. Zároveň je to potvrzení, že výtěr z nosu a realizace...

Výdej respirátorů v Praze 8 pokračuje

24. února 2021 ve 22:16

Z důvodu velkého zájmu Praha 8 pokračuje v distribuci respirátorů seniorům a lidem v hmotné nouzi. Za dnešní den vydala radnice Prahy 8 respirátory 1150 zájemcům.

Další články
Nahoru